تزریق بوتاکس

یکی از بزرگ ترین خواسته های انسان ها از دیرباز تا کنون داشتن پوستی شفاف ، با طراوت و بدون چین و چروک می باشد. همین مسئله نیز باعث شده است ، بیشترین تمرکز متخصصان و دانشمندان بر روی خلق ماده ای برای حفظ جوانی و شادابی است. یکی از بهترین و موثر ترین ماده های که تا کنون کشف شده است و امروزه مورد استفاده قرار می گیرد ، بوتولونیم می باشد که تحت عنوان بوتاکس در میان مردم شناخته می شود. تزریق بوتاکس می تواند باعث شود زمانی که شما لبخند می زنید ، اخم می کنید ، فکر می کنید ، می خورید یا می خوابید ، حرکت صورت شما و انقباضات و استراحت عضلات آن کاهش پیدا کند و در نهایت چین و چروک یا خطوط ریز و درشتی بر روی پوست شما به وجود نیاورد. اگر به حفظ سلامتی و شادابی پوست خود اهمیت می دهید ، دوست دارید در سنین بالا نیز همانند مردم کره یا بازیگران خارجی ، چهره ای صاف و بدون چین و چروک داشته باشید این مقاله از سایت دکتر داریوش عرفانیان بهترین دکتر تزریق بوتاکس مشهد را از دست ندهید. ما در طول این مقاله راز جوان ماندن پوست برای مدت زمان طولانی را به شما خواهیم گفت و شما را با بهترین برند های تولید کننده بوتاکس آشنا خواهیم ساخت.

 

تزریق بوتاکس

 

چرا بوتاکس تزریق کنیم؟

ممکن است برای برخی از افراد جای سوال باشد که چرا عده ای به صورت مرتب به بهترین دکتر تزریق بوتاکس در مشهد یا دیگر شهر های کشور مراجعه می کنند. در این خصوص باید بگویم زمانی که شما اخم می کنید ، در حال حرف زدن یا غذا خوردن هستید ، لبخند می زنید ، ناراحت هستید و گریه می کنید ، عضلات چهره شما حرکت کرده و انقباضاتی در آن صورت می گیرد که به مرور زمان این حرکات باعث می شوند تا در اطراف چشم ، لب و گوشه های دهان شما خطوطی ریز و سطحی به وجود آید. اگر در زمان درست نسبت به رفع این خطوط ریز اقدام نکنید ، خطوط عمیق تر شده و سخت تر برطرف می شود. وجود خطوط ریز مانند خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ها ، خطوط عروسکی ، چین و چروک های پیشانی ، خطوط اطراف لب و غیره می تواند بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد. پس اگر با مشاهده چین و چروک در سنین جوانی احساس سالخوردگی دست پیدا می کنید و این موضوع باعث می شود تا همیشه خسته ، ناراحت و ناامید به نظر برسید یا احساس می کنید اعتماد به نفس کافی را ندارید توصیه می کنیم تا هر چه زود تر از بوتاکس استفاده کنید و اجازه ندهید خطوط ریز سطح پوستتان عمیق تر شود.

 

تزریق بوتاکس در مشهد - دکتر عرفانیان

 

ماده تشکیل دهنده بوتاکس

جالب است بدانید بوتاکس در واقع نام تجاری یک سم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum می باشد که در میان عموم با نام بوتاکس شناخته شده است. این ماده چنانچه در مقادیر غلظتی بالا استفاده شود می تواند نوعی فلج عضلانی موسوم به بوتولیسم به وجود آورد و در نهایت موجب بروز مسمومیت غذایی شود. تزریق بوتاکس می تواند با تاثیر گذاشتن بر روی عضلات ناحیه مورد نظر شما به کاهش انقباضات در آن ناحیه کمک نماید و در نهایت موجب از بین رفتن مشکلاتی همچون چین و چروک در نواحی اطراف لب ها ، پیشانی ، چشم ها و غیره شود و به طور کلی اقدام به جوانسازی صورت شما کند.

برخی از افراد زمانی که متوجه وجود سم بوتولینوم می شوند ، از انجام این پروسه جوانسازی می هراسند. چرا که تصور می کنند با تزریق این ماده ممکن است برای همیشه عضلات صورتشان فلج شود. در حالی که این چنین نیست و پزشکان و متخصصانی که صلاحیت انجام این کار را دارند ، از دوز بسیار کمی برای انجام این پروسه استفاده می کنند. به طور کل سازمان غذا و دارو استفاده از مقدار بسیار کمی از این سم را برای جوانسازی تایید کرده است و پزشکان هیچ گاه از دوز زیاد که باعث فلج شدن عضلات صورت شود ، استفاده نمی کنند. از همین رو پی خواهیم برد که انتخاب بهترین دکتر تزریق بوتاکس برای انجام آن از چه اهمیت بالایی برخوردار است. پس چنانچه تمایل دارید به پوست خود ماده بوتاکس را تزریق کنید و جوان بمانید این تکنیک را نزد بهترین و متبحر ترین پزشک انجام دهید. به یاد داشته باشید که هر چه پزشک شما در این زمینه تخصص بیشتری داشته باشد ، شما نتایج بهتری را به دست خواهید آورد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می شود؟

تزریق کردن این ماده با توجه به وسعت ناحیه تحت درمان ، تنها چند دقیقه طول خواهد کشید و در بسیاری از مواقع نیازی به استفاده از بی حسی نمی باشد اما بهتر است که پیش از تزریق ، بی حسی صورت گیرد تا از بروز درد و ناراحتی برای فرد جلوگیری شود. بوتاکس با یک سوزن بسیار ریز به عضلات خاص و در نواحی تعیین شده در صورت ، توسط بهترین دکتر تزریق کردن بوتاکس در مشهد ، تزریق می شود. نواحی تزریق در ابتدا باید از هر گونه مواد آرایشی تمیز شده باشند و سپس با پد الکلی استریل شوند. پزشک نواحی مورد نظر را تعیین کرده و سپس با دقت نسبت به انجام فرایند جوانسازی اقدام می کند.

 

تزریق بوتاکس

 

چین و چروک چه نواحی از صورت با بوتاکس برطرف می شوند؟

بوتاکس سیگنال های عصبی عضلات مورد نظر را برای مدت زمان مشخصی مسدود ساخته و باعث می شود عضله ناحیه مورد نظر دیگر نتواند از طریق پالس ایجاد شده از عصب به عضله منقبض شود و این باعث می شود چین و چروک های ریلکس شده ، منقبض نشوند و جوانسازی صورت پذیرد. سم بوتولینوم با فلج ساختن عضلات زیر پوستی برای صاف کردن چین و چروک های پوست و ایجاد ظاهری جوان و زیبا در افراد به کار برده می شود. همانند چین و چروک های که به دلیل اخم کردن زیاد در میان ابرو ها یا پیشانی به وجود می آید ، چین و چروک های ریز و درشتی نیز در اطراف چشم ها و دهان در زمان خندیدن ظاهر می گردد. تزریق بوتاکس در برخی از موارد برای کاهش میزان تعریق در کف پا ها ، دست ها یا حتی زیر بغل استفاده می شود. البته موارد ذکر شده تنها کاربرد های زیبایی آن بوده ، در حالی که این ماده کاربرد درمانی نیز دارد. از بوتاکس می توان در درمان برخی از بیماری ها همانند لوچی ، بلفارواسپاسم ، مثانه پر کار ، میگرن های مزمن و غیره نیز استفاده کرد.

لازم به ذکر است این ماده را نمی توان در برخی از نواحی پوست صورت مانند اطراف لب ها ، یا اطراف بینی ، زیر دو سوراخ بینی ، روی گونه ها ، بالای دو ابرو ، روی پلک های بالا و پایین تزریق کرد چرا که ممکن است انجام این کار باعث فلج شدن این نواحی شود و در نهایت قدرت تکلم یا غذا خوردن ، پلک زدن و غیره را از شما بگیرد و شما را با مشکل جدی رو به رو سازد. نواحی نامبرده شده تاییدیه مجوز سازمان جهانی غذا و دارو را ندارند و به هیچ عنوان مورد تایید هیچ پزشکی نمی باشد.

مرگ در اثر تزریق بوتاکس

مهم ترین مسئله برای هر شخصی ،حفظ سلامتی و جان خود می باشد. از همین رو طبیعی است که فرد پیش از انجام بوتاکس و در زمان تحقیق و بررسی به دنبال این موضوع باشد که بداند آیا تا کنون شخصی به دلیل تزریق ماده بوتاکس فوت کرده است یا خیر؟ در این خصوص باید بگوییم که خوشبختانه تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر از دست دادن جان کسی بر اثر بوتاکس کردن وجود نداشته چرا که این روش جوانسازی یک روش ایمن و کم خطر می باشد و اگر توسط یک پزشک قابل اعتماد و متبحر و مجرب انجام شود ، عوارض ناشی از تزریق آن به حداقل می رسد. ماده بوتاکس در مقادیر بسیار کم و در نواحی مطمئن و تایید شده توسط یک دکتر تزریق بوتاکس خوب در مشهد تزریق می شود و به دنبال خود نتایجی جذاب و زیبا را به خلق می کند. اگر به سلامتی خود و همچنین زیبایی خود اهمیت می دهید بهتر است برای انجام این کار به یک دکتر خوب و مجرب و متبحر مراجعه کنید.

 

تزریق بوتاکس

 

ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس

اثرات بوتاکس تنها به مدت 3 الی 6 ماه باقی می ماند و به مرور اثرات آن از بین می رود. این مدت اثر گذاری از هر فرد به فردی دیگر می تواند متفاوت باشد ؛ حتی ممکن است دوام نتایج در یک فرد بیشتر از مدت زمان نام برده باشد. چرا که دوام نتایج به عمق چین و چروک ها ، میزان آن ها ، ناحیه مورد نظر و همچنین سن فرد بستگی دارد. با بازگشت تدریجی فعالیت عضلات ، خطوط و چین و چروک ها دوباره باز می گردند و ممکن است نیاز به تزریق مجدد وجود داشته باشد. البته بهتر است از پزشک انتخابی خود بخواهید تا شما را در تعیین فواصل تزریق راهنمایی نماید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها