جراحی بینی استخوانی در مشهد

شاید جالب باشد که بدانید بینی ما انسان ها دارای انواع مختلفی است که برخی از آنان با توجه به نژاد ، اصلیت و حتی موقعیت زندگی و برخی دیگر بر اساس استخوانی یا گوشتی بودن آن را دسته بندی می کنند. افرادی که بنا به هر دلیلی از شکل ظاهری بینی خود رضایت کامل را ندارند یا دچار مشکلات مختلفی مانند عدم تنفس درست یا انحراف تیغه میانی بینی هستند می توانند با جراحی بینی در مشهد این عیوب را برطرف سازند. افرادی که بینی استخوانی دارند معمولا تحت عمل جراحی به نام جراحی بینی استخوانی در مشهد قرار می گیرند. چرا که ویژگی و خصوصیاتی که این نوع بینی ها دارند نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارند. در ادامه این مقاله از سایت دکتر داریوش عرفانیان بهترین دکتر جراحی بینی استخوانی در مشهد شما را با آناتومی این نوع بینی ها ، خصوصیات آن ها و مهارت های مورد نیاز جراح آشنا خواهیم کرد. اگر بینی شما در دسته بینی های استخوانی قرار دارد و تمایل دارید بدانید عمل رینوپلاستی آن ها چگونه انجام می شود یا به طور کل تمایل دارید در این رابطه اطلاعات کافی به دست اورید توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها و با دقت بخوانید.

 

 

آناتومی و خصوصیات بینی های استخوانی

عبارت بینی های استخوانی و گوشتی ، کلمه های هستند که از سمت پزشکان به منظور آسان تر ساختن درک این موضوع و تفاوت های موجود میان آن ها برای عموم به کار می برند. اگر به آناتومی بینی دقت کنید مشاهده خواهید کرد که بینی از استخوان های ریز و درشت بسیار زیادی تشکیل شده است و بر روی این چارچوب استخوانی و غضروفی پوستی قرار گرفته است که تمامی ساختمان داخلی را پوشش می دهد و این ویژگی ها در تمامی انواع بینی وجود دارد. اما موردی که باعث می شود این نوع بینی ها از بینی های گوشتی مجزا شوند مفهوم عمل بینی استخوانی یا گوشتی به وجود آید و بینی ها به راحتی تشخیص داده شوند می توان به مشخصه های مانند بزرگ و مستحکم بودن استخوان ها ، بالا بودن کیفیت پوست ، نازک بودن پوست ، داشتن غضروف های قوی و محکم اشاره کرد.لازم به ذکر است در این نوع بین ها ، اغلب یک بر امدگی تحت عنوان قوز بر روی پل بینی وجود دارد که از نمای نیم رخ فرد مشهود تر می باشد. قوز روی پل بینی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که اغلب کسانی که دارای بینی استخوانی است با انجام جراحی بینی استخوانی نسبت به رفع آن اقدام می کنند.

 تشخیص نوع بینی و مشکلاتی که نیاز است تا برطرف شوند ، برای انتخاب تکنیک مناسب بسیار مهم و حیاتی می باشد. ولیکن باید این مورد را نیز در نظر داشت که در این میانی بینی های وجود دارند که ترکیبی از دو بینی استخوانی و گوشتی هستند. این نوع بینی ها هم دارای استخوانی محکم و قوی هستند و هم دارای پوستی چرب و ضخیم که این مسئله باعث می شود تا شما برای تشخیص نوع بینی خود نیاز به بهترین جراح بینی مشهد که از تجربه و مهارت بالایی برخوردار است داشته باشید.

نکته :

لازم به گفت است که قوز روی پل بینی فاکتور مناسبی برای تشخیص این نوع بینی ها نمی باشد چرا که ممکن است بینی های گوشتی نیز دارای قوز روی پل بینی باشند اما به دلیل ضخیم بودن پوست به راحتی تشخیص داده نشود.

علل به وجود آمدن قوز روی بینی

قوز یک نوع برآمدگی است که در اغلب موارد در نقطه تلاقی استخوان و غضروف به وجود می اید و این دو مورد ، باعث می شوند بافت قوز از درصد های مختلفی تشکیل شده باشند. در برخی از موارد این قوز به قدری شدید و زیاد می باشد که می تواند تنفس فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. قوزی که در طی جراحی بینی استخوانی در مشهد برطرف می شود ، در برخی از افراد به دلایل ژنتیکی یا مادرزادی به وجود می اید و برخی دیگر نیز به دلیل وارد شدن ضربه شدید و آسیب دیدگی بینی رخ می دهد. با انجام عمل بینی استخوانی می توان این برامدگی که می تواند افراد را مورد آزار و اذیت قرار دهد ، به طور کامل رفع شده و سطحی یکنواخت و بدون ناهمواری را خلق کند.

فیلم عمل بینی استخوانی در مشهد توسط دکتر عرفانیان

 

پوست نقش بسیار مهمی در نتیجه جراحی بینی استخوانی دارد!!

نتیجه ای از جراحی زیبایی بینی استخوانی حاصل می شود به چندین فاکتور مختلف بستگی دارد که ضخامت پوست یکی از موثر ترین و مهم ترین عامل محسوب می گردد. همانطور که در طول مقاله اشاره شد در بینی هایی با ساختار استخوانی ، عموما شاهد پوستی نازک و کم ضخامت خواهیم بود. این پوست نازک گاها هم می تواند تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد جراح و نتایج نهایی داشته باشد و هم می تواند جنبه منفی داشته و موجب به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی شود.

به عنوان مثال یکی از خوبی های نازک بودن پوست بینی این است که بعد از انجام رینوپلاستی بینی استخوانی ، بیمار در زمان ریکاوری و دوران نقاهت خود تورم نسبتا کمی را تجربه خواهد کرد. بدین ترتیب کسانی که جراحی بینی استخوانی در مشهد را انجام می دهند ، نسبت به سایر افراد دیگر زود تر به نتایج مورد نظر و ایده آل خود دست پیدا می کنند. چرا که تورم بینی بعد از عمل از جمله دلایلی است که باعث می شود شما به زمان بیشتری برای مشاهده نتایج نهایی نیاز داشته باشید. در بینی های استخوانی به این دلیل که پوست نازک تر می باشد شدت بروز تورم کمتر است و با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی استخوانی سریع تر می تواند به نتایج مطلوب خود برسد. علاوه بر آن نیز ، احتمال تشکیل اسکار بعد از انجام جراحی بسیار پایین می باشد. از همین رو موارد بسیار کمی دیده شده اند که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی استخوانی اثری از برش های به وجود امده باقی بماند. از طرفی نیز به دلیل نازک بودم پوست آن نیز ، تمامی تغییرات اعمال شده بر روی بافت ها و ساختار درونی به خوبی قابل رویت می باشد. اما این مورد نیز عیب بزرگی دارد چرا که نازک بودن بیش از حد پوست می تواند عیب بینی و تغییرات اعمال شده را بیشتر جلوه دهد یا در صورت بزوز حظار فورا مشخص گردد.

گاهی اوقات پوست بینی برخی از متقاضیان بیش از اندازه نازک بوده به نحوی که حتی پوست قادر به نگهداشتن نخ های بخیه نیستو از همین رو جراح بینی با بهره گرفتن از روش ها و تکنیک های مناسب باید کمی به ضخامت پوست بی افزاید تا بتواند محل برش ها را بخیه بزند. با توجه به توضیحات گفته شده در میابیم که برای انجام جراحی بینی استخوانی نیاز به دقت ، مهارت و تخصص بالای یک دکتر عمل زیبایی بینی استخوانی خوب می باشد. عزیزانی که دارای بینی استخوانی با پوستی نازک هستند و در شهر زیبای مشهد زندگی می کنند می توانند برای انجام عمل جراحی و همچنین به دست آوردن بهترین نتایج به بهترین دکتر عمل زیبایی بینی استخوانی مشهد ، دکتر عرفانیان مراجعه نمایند. لازم است بدانید در این رابطه نیازی نیست تا در رابطه با احتمال وقوع خطا یا اشتباه در زمان انجام عمل بینی استخوانی نگران باشید. چرا که ایشان به پشتوانه تجربه ، مهارت ، دانش و همچنین فعالیت چندین ساله خود در این زمینه قادر است تا هر نوع بینی را با توجه به ویژگی های خاصی که دارد و البته در نظر گرفتن خواسته های بیمار به بهترین نحو ممکن عمل کند.

 

 

خصوصیاتی که بهترین دکتر بینی استخوانی در مشهد باید داشته باشد !!

همانطور که گفتیم برای اینکه شما به نتایج مطلوب و ایده آل خود دست پیدا کنید نیاز است تا جراحی بینی استخوانی توسط پزشکی مجرب ، متبحر ، کار آزموده و خلاق انجام شود. این جراح باید از خصوصیات خاصی برخوردار باشد تا شما به او اعتماد کرده و عمل بینی استخوانی خود را به او بسپارید.

  • تجربه بالا : پزشکی که از تجربه بسیار زیادی در زمینه جراحی زیبایی بینی استخوانی داشته باشد بینی های استخوانی مختلفی را مشاهده کرده و می داند که برای عمل هر کدام از آن ها باید از چه تکنیکی استفاده کند.
  • نمونه کار های با کیفیت : مورد دیگر این است که وی باید نمونه کار های بسیار زیاد و با کیفیتی داشته باشد تا مشخص شود که تجربه بسیار زیادی در عمل کردن بینی های استخوانی دارد. برای اینکه نمونه کار های دکتر عمل زیبایی بینی استخوانی خود را بررسی کنید نیاز است تا کمی دقت عمل داشته باشید.
  • مهارت بالا : مهارت بالای پزشک در اعمال تغییرات به خصوص بر روی قوز بینی و بخیه زدن پوست برای جراحی بینی استخوانی در مشهد بسیار مهم است چرا که نیاز است تا بعد از انجام مراحل رینوپلاستی دماغ استخوانی اثری از عمل شدن بینی باقی نماند.
  • دانش بالا : دانش بالای پزشک به او کمک می کند تا سریع تر تکنیک مناسب را انتخاب کند ، تشخیص دهد که تغییرات چگونه بر روی بینی اعمال شوند.

توضیحات دکتر عرفانیان در رابطه با زمان انجام عمل بینی استخوانی

 

مزایای جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی با مزایای بسیار زیادی همراه می باشد ، به عنوان مثال دوره ریکاوری آن بسیار کوتاه تر از جراحی بینی گوشتی می باشد. میزان رضایت بیماران از نتایج به دست آمده بالا تر می باشد و می توان هر نوع تغییری را با هر میزان بر روی آن ایجاد کرد و در نهایت فرمی زیبا و جذاب برای بینی به وجود آورد. همچنین با انجام این فرایند نیازی نیست تا در رابطه با برگشت قوز روی پل بینی یا افتاده شدن بینی نگرانی خاصی داشت. شما با سپردن این فرایند به دست بهترین و متبجر ترین دکتر عمل بینی استخوانی مشهد می توانید بهترین و مطلوب ترین نتایج را به دست آورید و از آن لذت ببرید.

بهترین مدل برای بینی های استخوانی

در طول مقاله عمل زیبایی بینی استخوانی به این مورد اشاره کردیم که بافت های تشکیل دهنده این نوع بینی ، بافت های استخوانی و غضروفی می باشند که ساختار بسیار محکمی را برای بینی به وجود می آورند. به دلیل مستحکم بودن این بافت ها ، این نوع بینی ها تحمل اعمال تغییرات گسترده و متنوعی را دارند. منظور از آن این است که جراحی بینی استخوانی را به دلیل داشتن غضروف کافی ، استخوانی محکم به هر یک از سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی می توان عمل کرد و در نهایت بهترین و مطلوب ترین نتایج را برای متقاضی خلق نمود. همانطور که می دانید بینی های فانتزی و نیمه فانتزی به دلیل اصلاحات بسیار زیادی که نیاز دارند ، باید بر روی بینی های با ساختمان بینی محکم انجام گیرند تا دچار فروپاشی نشوند. خوشبختانه بینی های استخوانی نیز از این ویژگی ها بهره مند می باشند. البته از آنجایی که در تعیین فرم بینی ، فرم چشم ها ، لب ها و چانه و گونه ها نیز تاثیر دارند و باید تناسب میان آن را حفظ کرد ، بهتر است برای انتخاب بهترین مدل عمل بینی استخوانی با دکتر جراحی زیبایی بینی استخوانی خود در هر کجای ایران مانند مشهد مشورت کنید. چرا که به طور کلی انجام عمل زیبایی بینی استخوانی به فرم طبیعی ، فانتزی یا نیمه فانتزی امکان پذیر است و تنها نیاز به در نظر گرفتن ویژگی سایر اجزای چهره می باشد تا ببنید آیا مدل انتخابی برآزنده و متناسب با چهره شما می باشد یا خیر؟

رضایت زیبا جو از نتیجه جراحی بینی استخوانی در مشهد

 

 

عمل بینی استخوانی بدون جراحی امکان پذیر است؟

به طور حتم تا کنون این موضوع به گوش تان رسیده است که بدون جراحی بینی استخوانی در مشهد یا درد و خونریزی می توان بینی خود را به بهترین نحو ممکن عمل کرد و نتایج ایده آلی کسب کرد و از همین رو به دنبال پی بردن به واقعیت ماجرا هستید. اما به نظر شما واقعیت چیست؟ آیا واقعا این کار امکان پذیر است؟ منظور از پیام فوق استفاده از فناوری های جدید مانند لیزر و پروسه های کوچکی مانند تزریق ژل و فیلر می باشد که بدون ایجاد برش ، ایرادات بینی را برطرف می سازد. در خصوص استفاده از لیزر در عمل های زیبایی بینی باید بگویم با وجود اینکه پیشرفت های بسیار زیادی در این زمینه حاصل شده است اما انجام عمل جراحی بینی استخوانی با استفاده از لیزر امکان پذیر نمی باشد و به عبارتی دیگر لیزر تا کنون کابردی در اصلاح فرم استخوان بینی نداشته است. به سبب بافت های حساس و بسیار زیاد این ناحیه ، نمی توان برای برش ها از لیزر استفاده کرد. عمل بینی استخوانی با لیزر تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تنها فایده ای که می تواند با خود به همراه داشته باشد برای بینی های گوشتی می باشد که می تواند ضخامت بینی را به میزان بسیار کمی کاهش دهد.

در خصوص فیلر های پوستی نیز باید بگویم ، از فیلر ها می توان برای رفع ایرادات بینی برای مدت زمان کوتاه استفاده کرد اما باید به یاد داشت که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اثر فیلر ها از بین می رود و  نیاز است تا پروسه مورد نظر مجدداً تکرار شود. همچنین تزریق این مواد می تواند با خود عوارض جانبی کوچک و بزرگ بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که همین نشان می دهد عمل بینی بهتر از سایر پروسه های درمانی است.

دکتر عرفانیان و پاسخ به سوالات متداول بیماران  در خصوص رینوپلاستی بینی های غضروفی 👇

 

بازگشت نتیجه عمل بینی استخوانی !!

همانطور که اشاره شد ، طی عمل جراحی ، ایرادات وارده بر بافت های استخوانی بینی با استفاده از ابزار های جراحی مانند تیغ و سوهان برطرف می شود. اما گاها این سوال برای مراجعه کنندگان به وجود می آید که بعد از انجام جراحی بینی استخوانی در مشهد ، آیا عیوب و نواقصی مانند قوز و کجی استخوان مجددا به وجود می آید یا خیر؟ باید بگویم که تغییراتی که در طول عمل جراحی با استفاده از تیغ جراحی و سوهان و غیره به وجود می اید به هیچ عنوان قابل بازگشت به حالت اولیه نیستند. برای انجام عمل جراحی ترمیمی بینی نیز پزشک از پیوند غضروف و گرافت برای بهبود حالت بینی و بازگرداندن حجم از دست رفته استفاده می کند. پس این موضوع که بعد از عمل نتایج به حالت قبل باز می گردند و یا استخوان بینی رشد می کند و بر روی پل بینی مجددا قوز به وجود می آید را فراموش کنید و اصلا در این رابطه ترس و نگرانی نداشته باشید. بعد از انجام عمل بینی استخوانی بهتر است از وارد شدن ضربه بینی خودداری کنید تا بینی تان کج نشود.

درد عمل بینی استخوانی بیشتره یا گوشتی ؟

اگر نگاهی به مقاله جراحی بینی بیاندازید و قسمت مربوط به درد جراحی بینی را مطالعه فرمایید خواهید فهمید که عمل زیبایی بینی درد خاصی ندارد ، در نتیجه در جواب این سوال که کدام نوع بینی درد بیشتری دارد ، باید بگویم که عمل بینی استخوانی و گوشتی تفاوتی از لحاظ درد نداشته و بعد از انجام هر دو آن ها بیماران درد خاصی را احساس نخواهند کرد. در برخی از مقالات ممکن است به این نکته اشاره شود که درد بینی استخوانی به دلیل آنکه ساختمان استخوانی بینی بیشتر دست کاری می شود ، ممکن است درد شدید تری را به وجود آورد. اما باید بگویم که درد ناشی از اصلاح استخوان بسیار اندک بوده و با دارو های مسکنی که جراح بینی برای کاهش درد تجویز می کند ، برطرف خواهد شد.

در صورت احساس درد شدید بعد از جراحی بینی استخوانی چکار کنیم؟

با توضیحات داده شده ، بهتر است بپرسیم که چطور عمل بینی استخوانی راحت تری داشته باشیم ؟ برای این که عمل جراحی خوب ، آسان و راحتی داشته باشیم در وهله اول نیاز است تا جراح بینی استخوانی مجرب و متبحری را انتخاب کنیم. نمونه کار های جراح بینی و نظرات کسانی که نزد وی عمل شده اند می تواند دید خوبی از مهارت های پزشک را به ما دهد. در نظر داشته باشید که بهتر است سوالاتی در خصوص نحوه تنفس بعد از جراحی ، فرم بینی و غیره پرس و جو کنید.

در مرحله دوم لازم است تا نکات مراقبتی خاصی را قبل و بعد از عمل جراحی بینی استخوانی به طور جدی رعایت کنید. توضیحات لازم در خصوص این مراقبت ها توسط پزشک شما در اختیارتان قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نکات مراقبت های بعد از جراحی بینی که توسط دکتر عرفانیان مورد تایید هستند می توانید به مقاله موجود در سایت مراجعه کنید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها