جراحی بینی باز

جذابیت چهره با قرار گرفتن اجزای مختلف صورت در کنار دیگر بدون هیچ عیب و ایراد خاصی مشخص می شود. اگر بخواهید زیبایی ، تقارن ، تناسب و جذابیت را در صورت خود زمانی که رو به روی آینه قرار می گیرید مشاهده کنید ، باید از جراحی های زیبایی صورت کمک بگیرید. هر چند که بیشتر پزشکان و متخصصان جراحی های زیبایی بینی و صورت معتقد هستند که تمامی افراد دارای جذابیت های خاص خود هستند ، اما برای تعالی بیشتر ، عمل های زیبایی انتخاب بسیار مناسب و خوبی می باشد. جراحی بینی در مشهد با اعمال تغییرات مناسب و مورد نیاز بر روی استخوان بینی ، پره ها و غضروف و پوست بینی زیبایی و تناسبی را در میان اجزای چهره به وجود می آورد. اما موضوعی که می تواند ذهن افراد را با خود درگیر کند این است که این فرایند با استفاده از چه روشی انجام می شود؟ ایا می توان روشی را برای انجام این فرایند انتخاب نمود که جای بخیه یا برش بر روی پوست باقی نماند یا خیر؟ جراحی بینی باز به چه شکل است؟ باید خاطر نشان نمود که جراحی زیبایی بینی به طور کلی به دو صورت باز و بسته انجام می شود که بهترین جراحان بینی که صلاحیت انجام عمل زیبایی دماغ را دارند به هر دو این تکنیک ها اشراف داشته و آن را با بالا ترین کیفیت انجام می دهند. دکتر داریوش عرفانیان بهترین و مجرب ترین جراح بینی مشهد بر هر دو این تکنیک ها واقف هستند و آن را با بیشترین ظرافت ، بالا ترین کیفیت و بهترین نتایج انجام می دهند و قادر هستند با استفاده از آن ها بهترین و زیبا ترین نتایج را خلق نمایند. از آنجایی که در این زمینه از جناب دکتر سوالات بسیار زیادی پرسیده می شود ، سعی شده در مقالات مجزا این دو تکنیک شرح داده شوند و به سوالات متداول زیباجویان پاسخ داده شود. اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که فکر می کنید تنها یک تکنیک برای شما مناسب است یا جراحی بینی باز به دلیل داشتن برش مناسب نیست چرا که بعد ها جای زخم و بخیه بر روی پوست باقی می ماند ، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید و اطلاعات درستی در رابطه با پروسه عمل بینی باز به دست آورید.

 

 

چگونگی انجام پروسه جراحی بینی باز

شاید عده کمی از افراد در رابطه با نحوه انجام این تکنیک آگاهی داشته باشند. از آنجایی که داشتن اطلاعات دقیق در این زمینه می تواند به افراد در مراقبت از پوست خود کمک کند لازم دانستیم در این قسمت نحوه انجام این پروسه به دست بهترن و متبحر ترین جراح بینی مشهد را شرح دهیم. عمل زیبایی بینی با استفاده از تکنیک باز همانند سایر روش های جراحی با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی یا همان خواب مصنوعی ، قابل انجام می باشد و در طول روند جراحی ، متخصص بیهوشی همواره علائم حیاتی و وضعیت هوشیاری شما را بررسی می کند تا مشکلی برایتان به وجود نیاید. زمانی که بیمار تحت بیهوشی قرار گرفت و هیچ نوع دردی را در ناحیه مورد نظر احساس نکرد رینوپلاستی آغاز می شود. برای شروع پزشک در نواحی کنار پره ها و زیر پل بینی و کلوملا یا بافت نرمی که سوراخ های بینی را از یک دیگر جدا می سازد و ستونچه بینی نام دارد ، برشی را ایجاد می کند. به این ترتیب بهترین دکتر عمل بینی باز مشهد قادر خواهد بود تا از طریق این ناحیه و به کمک ابزار های مخصوص ، پوست بینی را از روی ساختمان داخلی بینی بلند کرده و اقدام به اعمال اصلاحات و تغییرات مد نظر کند. بنابراین در این روش ، امکان دسترسی آسان به ساختار استخوانی و غضروف های زیرین برای بهترین دکتر جراحی زیبایی بینی باز مشهد میسر می شود. معمولا عکس های آتلیه ای که پیش از رینوپلاستی ثبت می شوند ، می تواند ذهنیت پزشک را برای اعمال تغییرات مورد نیاز ، آماده سازد. تعیین نحوه فرم دهی به بینی ، بر اساس وضعیت موجود و انتظارات فرد زیباجو مشخص می گردد. در جراحی بینی باز یا جراحی خارجی ، پزشک بهترین و آسان ترین سطح دسترسی برای اعمال تغییرات در استخوان و ساختار بینی دارد.

 

جراحی بینی باز در مشهد - دکتر عرفانیان

 

مزایا رینوپلاستی باز یا خارجی

احتمال پس از اینکه خواندید روش باز چگونه انجام می شود کنجکاو شده اید که بدانید پزشکان به چه دلیل این فرایند را انتخاب می کنند یا به طور کل جراحی باز بینی دارای چه مزیت های است؟ در واقع باید بگویم عمل زیبایی بینی باز به پزشک این امکان را می دهد تا آناتومی بینی شما را در اندازه های واقعی و با وضوح بالا مشاهده کند. ضعف در شبیه سازی و تصور اندازه واقعی بینی ، در این متد درمانی وجود ندارد. از سوی دیگر به دلیل اینکه پوست به طور کامل از روی بینی برداشته می شود و دکتر عمل بینی باز مشهد به خوبی ساختار داخلی را مشاهده می کند ، درک درستی از ناهنجاری های احتمالی در بافت داخلی پوست بینی ، استخوان پل بینی و غضروف ها به وجود می آید که باعث می شود تا هر آنچه نیاز به تغییر و اصلاح دارد ، از دید پزشک دور نماند و به شکل صحیح مشکلات برطرف شود. انجام رینوپلاستی با ظرافت بالا و اعمال تغییرات بسیار بزرگ و پیچیده از جمله مزایای جراحی بینی باز می باشد.

لازم به ذکر است زمانی که وسعت دید جراح و اشراف او بر رینوپلاستی و تغییرات مورد نیاز افزایش پیدا می کند احتمال ناقرینگی سوراخ های بینی یا باقی ماندن انحراف و قوز بر روی بینی کمتر خواهد شد. همچنین در صورتی که حین عمل بینی باز  نیاز باشد تا از روش های پیوند غضروف یا گرافت گذاری استفاده شود ، این پروسه راحت تر انجام می گیرد چرا که دکتر جراحی زیبایی بینی باز قدرت مانور بهتری خواهد داشت. ناگفته نماند که به دلیل وجود همین مزایا انجام جراحی ترمیمی بینی ، درمان انحراف تیغه میانی بینی و عمل های پیچیده و سخت با استفاده از این تکنیک صورت می پذیرند و همواره نتایج مطلوب و ایده آلی را به دنبال دارند.

نمونه کار عمل بینی باز در مشهد توسط دکتر عرفانیان

 

زخم های بعد از جراحی بینی باز

ممکن است بعد از خواندن مزایای عمل بینی باز ، تصمیم بگیرید تا عمل زیبایی بینی خود را با استفاده از این روش انجام دهید اما مسئله ای که ذهنتان را درگیر می کند این است که زخم های بعد از عمل چه می شوند؟ در رابطه با زخم های به جا مانده از جراحی باز بینی هم بهتر است اطلاع داشته باشید همه چیز به مهارت و تجربه کاری پزشک شما بستگی دارد. اگر دکتر جراحی دماغ باز انتخابی شما از تجربه ، مهارت و ظرافت بسیار زیادی برخوردار باشد در حین انجام رینوپلاستی باز ، برش های را به گونه ای ایجاد می کند یا تغییرات را به نحوی اعمال می کند که پوست کمترین آسیب را ببیند. بهترین و متبحر ترین جراحان زیبایی بینی ، همواره سعی می کنند برای جلوگیری از به جای ماندن زخم و اسکار برش ها را در زیر ناحیه کلوملا ایجاد کند. محل جوش خوردن بخیه ها در این تکنیک باقی نخواهد ماند و بعد از بهبودی در طول دوران نقاهت با یک سری نکات مراقبتی به مرور زمان از بین می رود. از همین رو جای نگرانی در این زمینه برای فرد وجود ندارد. همچنین در صورتی که سوراخ های بینی بزرگ بوده و نیاز به کوچک کردن و یا جمع  کردن آن ها باشد نیاز است تا برش هایی در کنار پره های بینی به وجود آید که این مسئله تنها در روش باز امکان پذیر می باشد. از آنجایی که در جراحی بینی باز در مشهد وسعت بیشتری از پوست جا به جا می شود مدت زمان تورم بیشتر می باشد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای عمل بینی باز هستند؟؟

انتخاب روش مناسب برای جراحی زیبایی بینی صرفا در حیطه کاری و انتخاب های پزشک می باشد که بعد از انجام معاینات امکان پذیر می باشد. طبق گفته های دکتر عرفانیان بهترین جراح زیبایی بینی مشهد ، هر کدام از متد های جراحی یعنی روش باز و بسته دارای مزایا و معایب خاصی هستند که بنا بر وضعیت بیمار و اینکه آیا وی کاندید مناسبی برای تکنیک مورد نظر است یا خیر تعیین می شود. به عبارتی دیگر جناب دکتر برای انجام عمل بینی باز در مشهد ، معمولا با توجه به نوع بینی ، در خصوص روش مورد نظر تصمیم میگیرند از همین برای اعلام اینکه عمل دماغ  متقاضی به چه روشی انجام می پذیرد نیاز است تا ابتدا مورد معاینه و بررسی قرار گیرد. به طور کلی توصیه می شود چنانچه به دنبال نتیجه ای ایده آل و زیبا از عمل خود هستید بهتر است انتخاب روش را یعنی جراحی بینی باز یا بسته را به پزشک خود واگذار کنید تا او با توجه به مشکلات موجود در بینی شما بهترین تکنیک را انتخاب نمایند. لازم به ذکر است افرادی که از شرایط زیر برخوردار هستند به طور کل تحت عمل زیبایی بینی باز قرار میگیرند. این شرایط عبارت اند از:

  • کسانی که بینی آن ها دارای انحراف ، قوس زیاد و قوز بر روی پل بینی هستند.
  • افرادی که قصد دارند عمل ترمیمی بینی را انجام دهند.
  • اشخاصی که اسکلت و غضروف بینی آن ها ضعیف بوده و از همین رو نیاز به پیوند غضروف و گرافت دارند.
  • کسانی که به شکستگی بینی ، تومور بینی ، سوراخ شدن جدار بینی یا کج بودن آن دچار هستند نیز گزینه مناسبی برای جراحی بینی باز محسوب می شوند.

ویدیو اتاق عمل ، عمل بینی باز در مشهد

 

آیا عمل بینی به روش باز عارضه ای به همراه دارد ؟

طبیعی است زمانی که اقدام به انجام یک کار به خصوص جراحی بینی می کنید ، در خصوص مشکلاتی که ممکن است بعد از انجام با آن ها رو به رو شوید نگرانی ، ترس و دلهره داشته باشید و کنجکاو باشید تا در رابطه با آن ها اطلاعات بیشتری کسب کنید تا در صورت امکان از شدت آن ها کم کنید. عمل زیبایی بینی به روش باز نیز علاوه بر تمامی مزایای خاصی که دارد ، می تواند گاهاً مشکل ساز و اذیت کننده تلقی شود. گرچه این معایب نسبت به نتیجه جراحی بینی و مزایای آن بسیار ناچیز است ، اما آگاهی یافتن از آن ها ممکن است تا حدودی به کاهش استرس و ناراحتی شما کمک کند. از جمله معایبی که جراحی بینی باز می تواند با خود به همراه داشته باشد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • تورم بینی :

جراحی زیبایی بینی به روش باز ، همانطور که از نامش پیداست یک عمل تهاجمی است که در طول آن با ایجاد برش بر روی سطح پوست و برداشتن پوست از روی ساختمان بینی می توان تغییراتی را بر روی بینی اعمال کرد. بنابراین طبیعی است که فرم بینی بعد از عمل دچار تورم شود. این تورم با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل به مرور زمان از بین می رود.

  • کبودی :

کبودی در تمامی افراد ایجاد نمی ش7ود. این کبودی در افرادی که پروسه سختی در عمل می گذارنند یا بدن حساسی دارند ، به وجود می آید. این عارضه نیز با رعایت مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی به راحتی از بین می رود.

  • طولانی بودن زمان پروسه :

از آنجایی که طی انجام این فرایند نیاز است تا بر روی پوست برش ایجاد شود و پوست را به آهستگی از روی ساختمان بینی بلند کرد ، تا به ساختمان بینی دسترسی پیدا کرد مدت زمان انجام این فرایند کمی طولانی تر می شود. چرا که در آخر نیز نیاز است تمامی این برش ها به درستی بخیه زده شوند. گرچه محل ایجاد بخیه بعد از پایان دوره نقاهت و گذشت مدت زمان لازم از بین می رود اما گفتن این نکته نیز خالی از لطف نمی باشد. این مدت زمان صرف دقت بیشتر و تغییر بهتر بینی صرف می شود.

  • باقی ماندن جای زخم :

به خاطر ایجاد برش بر روی کلومکلا این احتمال وجود دارد تا بعد از انجام عمل جراحی بر روی پوست جای زخم و بخیه تا چندین هفته بعد از عمل باقی بماند. البته اگر تجربه و مهارت بهترین جراح بینی باز مشهد بالا باشد ، برش ها را در محلی که قابل مشاهده نباشد با ظرافت بسیار زیاد اعمال می کند. همچنین با رعایت نکات مراقبتی مانند استفاده از کرم های ترمیمی می تواند به شما در جلوگیری از به جا ماندن جای زخم و اسکار کمک کند.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها