جراحی بینی بسته

یکی از مهم ترین و اصلی ترین سردرگمی هایی که برای افراد متقاضی جراحی بینی به وجود می آید و می تواند به یکی از دغدغه های بزرگ برای آن ها تبدیل شود ، در زمینه انتخاب بهرتین روش انجام عمل زیبایی بینی می باشد.. همانطور که می دانید راه های مختلفی برای ایجاد تغییرات و درسترسی پیدا کردن به ساختمان داخلی بینی وجود دارد که یکی از آن جراحی بینی بسته است. ما در مقاله ای جدا در رابطه با روش بسته ، مزایا و معایب آن توضیحاتی را بیان کردیم اما از آنجایی که یکی از تکنیک های مورد استفاده دکتر عرفانیان روش بسته می باشد لازم دانستیم تا مراجعه کنندگان عزیز ایشان را با این روش آشنا سازیم و هر آنچه نیاز است در رابطه با مزایا و معایب آن بیان کنیم. اگر متقاضی عمل بینی به روش بسته هستید ، اما از این روش آگاهی کافی ندارید بهتر است این مقاله از سایت دکتر عرفانیان بهترین و متبحر ترین جراح بینی مشهد و بهترین دکتر عمل بینی بسته در مشهد را از دست ندهید چرا که در طول آن قرار است به این مورد که چرا روش باز محبوبیت بسیار زیادی دارد یا اینکه چه تفاوت های میان روش های باز و بسته برای رینوپلاستی وجود دارد بپردازیم.

 

 

جراحی بینی بسته به چه شکل است؟

زمانی که واژه جراحی دماغ به گوش ما می رسد اولین چیزی که به ذهن خطور می کند این است که در این روش همانند سایر عمل های زیبایی و درمانی ناحیه ای از بدن که در این مورد بینی است ، باید به طور حتم باز شود. به عبارتی دیگر پوست از روی بینی به طور کامل برداشته شود تا پزشک بتواند به درستی اجزای تشکیل دهنده بینی را مشاهده کند و بر اساس آن تغییرات را اعمال نماید. اما همواره این طور نخواهد بود چرا که عمل رینوپلاستی به دو روش باز و بسته توسط بهترین و متبحر ترین دکتر جراحی بینی بسته مشهد یا در شهر محل سکونت شما قابل انجام می باشد. لازم به ذکر است که در هر دو تکنیک مهارت و تجربه پزشک حرف اول را زده  و در صورت بالا بودن تجربه و مهارت نتایج خارق العاده و زیبا از عمل دماغ به دست می آید. در عمل بینی بسته که مبحث اصلی این مقاله است بر روی پوست بینی هیچ نوع برشی که قابل مشاهده باشد ایجاد نخواهد شد و در بخش های داخلی بینی جراح بینی برش های مورد نیاز را اعمال خواهد کرد. پس از آن نیز برای دستیابی به ساختار اصلی با استفاده از ابزار به خصوصی پوست را از بینی جدا کرده و به سمت بالا می کشد و سپس تغییرات مورد نظر را اعمال می کند. در نتیجه بینی به طور کامل باز نشده و ساختار داخلی آن به خوبی قابل مشاهده نمی باشد. تمام کار ها از طریق ایجاد یک منفذه باریک که در هر دو سوراخ بینی وجود دارد ، انجام می شود و جراح دید محدودی دارد. به همین دلیل ، انتخاب یک دکتر ماهر ، متبحر و مجرب در زمینه جراحی بینی بسته در مشهد و مشاهده نمونه کار های او از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این تکنیک مزایا و معایب خاص خود را داشته که باعث می شود افراد پس از مطالعه آن ها از پزشک خود درخواست کنند تا برای عمل دماغ آن ها از روش بسته استفاده شود. اما باید در نظر داشته باشید که بهترین تکنیک برای انجام رینوپلاستی باید بر اساس تشخیص پزشک انتخاب شود.

 اگر چه که عمل زیبایی بینی بسته کم تهاجمی است و بعد از انجام عمل بینی بسته بر روی پوست اسکار یا جای زخم باقی نمی ماند و کسی متوجه عمل شدن بینی نمی شود اما بهتر است این نکته را نیز بدانید که این فرایند قدرت عمل زیادی ندارد. چرا که در روش باز بهترین دکتر عمل بینی بسته مشهد به راحتی می تواند پوست را از روی غضروف و استخوان بینی جدا سازد و به تمامی ساختار بینی به خصوص غضروف ها و استخوان تسلط کافی داشته باشد ، در حالی که در جراحی بینی بسته چنین امکانی فراهم نمی باشد. از همین رو جراحی زیبایی بینی به روش بسته در اغلب موارد برای رفع مشکلات جزئی بینی همانند برطرف کردن قوز اندک بینی ، کوتاه کردن طول دماغ ، بهبود ظاهر بینی و کوچک و بزرگ کردن آن از سوی دکتر بینی انتخاب شده و استفاده می گردد. بهتر است بدانید که جراح رینوپلاستی بسته مشهد برای برطرف کردن ناهنجاری های شدید مانند اصلاح کج بودن بینی و درمان انحراف مجبور است تا برای انجام اصلاحات مورد نیاز به سراغ روش باز برود.

هدف از انجام جراحی بینی بسته چیست؟

همانطور که در مطالب فوق بار ها اشاره کردیم جراحی زیبایی بینی بنا به در دلایل مختلفی انجام می شود. شاید متقاضیان این عمل در زمان های قدیم بیشتر خانم ها بوده باشند اما در حال حاضر آقایان نیز نیمی از آمار متقاضیان را به خود اختصاص داده اند. جراحی دماغ یا رینوپلاستی به قدری در کشور عزیز و دوستداشتنی ما ایران محبوب است که دیگر حتی نوجوانان و کودکان نیز تمایل به انجام آن دارند. شاید زمانی که در خیابان راه می روید افراد بسیار زیادی را مشاهده کنید که این عمل را انجام داده اند. اگر خودتان نیز یکی از متقاضیان پر و پا قرص عمل زیبایی بینی باشید ، بهتر است پیش از اقدام با نگاه تیز بینانه تری به اطراف خود به خصوص به کسانی که تجربه این عمل را داشته اند نگاه کنید. مطمئناً برای انتخاب پزشک جراحی بینی بسته خود نمونه کار های مختلفی را مشاهده کرده اید. ممکن است تعدادی از آن را پسندید باشید و تعداد دیگری خلاف توقعات شما باشد. مشورت کردن با کسانی که تجربه این عمل را داشته اند می تواند تا حدودی شما را در ساختن یک تصور ذهنی درست و منطقی و نتایجی که قرار است به دست آید کمک کند. در این میان بسیاری از افراد تمایل دارند تا با انجام رینوپلاستی بسته یا داخلی در بینی خود تغییرات کوچک و ساده ای مانند تغییر شکل بینی ، بزرگ یا کوچک کردن پهنای بینی و نوک آن با کمترین میزان تهاجم و عوارض جانبی به وجود آورند. از آنجایی که در این فرایند از اندوسکوپ و دیگر ابزار های جراحی داخلی استفاده می شود نیازی نیست تا بر روی پوست برشی به وجود آید از همین رو شما به هیچ عنوان بعد از عمل شاهد بخیه و برش بر سطح پوست نخواهید بود. به طور کلی می توان گفت هدف از انجام عمل بینی بسته توسط جراحان متبحر درمان مشکلات تنفسی ، اصلاح عیوب ظاهری کوچک و جزئی و برطرف کردن مشکلاتی همچون پولیپ بینی می باشد.

عمل بینی به روش بسته و بدون استفاده از تامپون

در گذشته های نچندان دور پزشکان پیش از گچ گیری بینی برای کنترل خونریزی از وسایلی به نام تامپون یا فیتیله در سوراخ بینی استفاده می کردند. اما به مرور زمان بهترین جراحان و متخصصان جراحی بینی بسته در مشهد و دیگر شهر های ایران متوجه شدند که در آوردن تامپون واقعا برای برخی از بیماران دردناک می باشد. خوشبختانه امروزه با ابداع اسپلینت بینی که ساختاری سیلیکونی دارد ، دیگر نگرانی در این زمینه وجود ندارد. در واقع جراحی زیبایی بینی به روش بسته و بدون تامپون روندی است که شباهت بسیار زیادی با گذشته دارد اما با این تفاوت که با جایگزینی اسپلینت در داخل بینی بیمار احساس درد و ناراحتی نخواهد کرد.

فیلم نمونه کار جراحی بینی بسته دکتر عرفانیان در مشهد

 

دوران بهبودی بعد از جراحی بینی بسته

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه عمل بینی بسته به وجود می آید این است که بعد از انجام این فرایند به چه مدت زمان استراحت نیاز داریم. پس از انجام عمل زیبایی بینی ، تقریبا به مدت 5 الی 7 روز بر روی بینی شما آتل یا گچ قرار خواهد داشت. این کار به حمایت از بینی شما در زمان بهبودی کمک می کند ، از همین رو نیاز است تا برای چند روز از محل کار خود مرخصی بگیرید و سعی کنید در زمان خواب کمی سر خود را بالا بگیرید و نکات مراقبتی رینوپلاستی که پزشک به شما گوش زد می کند را رعایت کنید. زیرا انجام این کار ها باعث می شود تا هم تورم بینی شما کاهش پیدا کند و هم این که سریع تر بهبودی خود را به دست آورید. در این بازه زمانی بهتر است انجام ورزش های همچون فعالیت شدید یا ورزش ، حرکت بیش از اندازه فک ، شنا کردن ، نوشیدن الکل ، اعمال فشار به بینی ، خوابیدن بر روی صورت و غیره خودداری کنید. به یاد داشته باشید که اگر نکات مراقبتی را به درستی انجام دهید و استراحت داشته باشید بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانید نتایج ایده آل خود را به دست آورید.

معمولا بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی بسته در مشهد آتل از روی بینی برداشته می شود و فرم جدید آن نمایان خواهد شد. ممکن است بعد از گذشت این مدت زمان همچنان کمی کبودی و تورم در اطراف بینی و چشم های خود داشته باشید اما می توانید فعالیت های روزمره خود را شروع کنید. به مرور بعد از گذشت حدودا یک ماه عوارض جانبی برطرف شده و بینی شما شکل نهایی خود را نمایان می سازد.

آیا رینوپلاستی داخلی همواره یک گزینه قابل ترجیح است؟

اگر چه که در برخی از موارد جراحی بینی بسته ، مزایای بسیار زیادی را با خود به دنبال دارد اما گاها رویکرد باز می تواند مطلوب تر باشد و نتایج جذاب تری را به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال اگر به پیوند غضروف یا گرافت گذاری نیاز باشد برای پایین آوردن سوراخ بینی نیاز است از تکنیک بسته استفاده شود. مهم ترین مسئله که در تعیین روش استفاده توسط جراح بینی شما تاثیر می گذارد وضعیت بینی و تغییراتی که قرار است اعمال شود ، می باشد. بهتر است در زمان مشاوره با پزشک خود ذهنیت خود را خراب نکنید ، چرا که پزشک به درستی تشخیص می دهد که کدام یک از روش ها برای وضعیت شما مناسب است. به طور کل قبل از انجام عمل زیبایی بینی چه به روش باز و چه روش بسته بهتر است مطمئن شوید زیر دست جراح با تجربه و ماهری در مشهد قرار می گیرید.

 

 

مزایای جراحی بینی به روش بسته

همانطور که اشاره شد این روش جراحی به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد از جانب بسیاری از بیماران و متقاضیان جراحی بینی بسته انتخاب می شود. این مزایا عبارت اند از :

  • داشتن زمان کوتاه تر برای انجام رینوپلاستی بسته
  • باقی ماندن جای زخم و اسکار کمتر
  • گردش خون بیشتر و صحیح در پوست نوک بینی

بهتر است بدانید در کنار این مزایا جراحی بینی بسته از معایت خاصی نیز به دنبال دارد که باعث می شود تا مورد استفاده اکثر پزشکان قرار نگیرد به عنوان مثال نیاز به مهارت بسیار زیادی نسبت به تکنیک باز دارد ، میدان دید برای اعمال اصلاحات بسیار کم بوده و به همین خاطر تجسم بینی در حالت طبیعی دشوار بوده و اگر دکتر عمل بینی بسته مشهد از تخصص و تجربه بالایی برخوردار نباشد ممکن است بعد از عمل به عوارض جانبی بسیاری مانند کوچک یا بزرگ بودن یکی از سوراخ های بینی ، کج بودن بینی و غیره دچار شد.

مشکلاتی که می توان با عمل بینی بسته در مشهد اصلاح نمود :

جراحی بینی بسته با وجود اینکه باعث می شود میدان دید و دسترسی جراح بینی کاهش پیدا کند و به همین دلیل پزشک نتواند تغییرات زیادی را بر روی بینی اعمال کند ، اما می تواند مشکلات بزرگی را مانند برداشتن ضایعات ناشی از سرطان پوست ، آسیب ناشی از وارد امدن ضربه به بینی ، سپتوم انحرافی ، نقایص مادرزادی ، شکاف کام ، رشد ناقص ساختار های بینی ، استخوان بینی نامتقارن ، توده غیر طبیعی در بینی ، بیماری هایی که باعث ایجاد تغییرات ساختاری در بینی می شوند ، انسداد بینی و غیره را درمان و برطرف کرد بدون اینکه بر روی بینی برشی ایجاد گردد.

مشاوره برای عمل بسته بینی در مشهد

یکی از نگرانی های مهم بیماران در خصوص عمل زیبایی بینی این است که کدام یک از تکنیک های جراحی را برای عمل زیبایی خود انتخاب کنند. اکثر آن ها برای انتخاب به یک مشاوره کامل و درست نیاز دارند تا تصمیمی درست دریافت کنند. در طول مشاوره ، پزشک ابتدا اطلاعات آناتومیکی بینی شما را جمع آوری می کند تا بتواند تمامی مشکلات مربوط به زیبایی و عملکردی بینی را درک نماید. سپس ، با ترکیب اهداف و تخصص خود ، یک برنامه درمانی سفارشی را ترسیم می کند تا نتایج زیبایی ، کاربردی و ماندگار از عمل زیبایی بینی بسته را به دست آورد. در طول جلسه مشاوره ای که پیش از جراحی بینی بسته در مشهد شما با جراح انتخابی خود دارید ، هدف اصلی پزشک ، اطمینان از کسب اطلاعات کامل و درست در رابطه با وضعیت فعلی بینی و همچنین گزینه های آتی شما است. به این ترتیب که هر تصمیمی که در این رابطه می گیرید ، چنانچه بر اساس آگاهی کامل و اطلاعات درست باشد ، به شما کمک خواهد کرد تا در آینده از نتیجه درمان خود رضایت بیشتری کسب کنید و در نتیجه اعتماد به نفستان از انتخاب درستی که انجام داده اید افزایش پیدا کند. مشاوره با دکتر داریوش عرفانیان به عنوان یکی از بهترین و متبحر ترین جراحان عمل بینی بسته در مشهد ، این فرصت عالی و معجزه آور را به شما می دهد تا گام های استوار و محکم را در راستای دریافت نتایجی مطلوب و مناسب بردارید و در نهایت بدون نگرانی پروسه جراحی را طی کنید و از نتیجه لذت ببرید.

چه زمان جراحی بینی بسته در مشهد به متقاضی توصیه می شود؟

زمانی که عمل اولیه بینی نیاز به ترمیم داشته باشد یا به عبارتی دیگر نیاز باشد بیمار تحت جراحی ترمیمی بینی قرار بگیرد ، استفاده از این تکنیک بر اساس نظر پزشک توصیه می شود. این نوع روش زمانی استفاده می گردد که عمل اولیه در خلق فرم یا عملکرد صحیح بینی موفق ظاهر نشده باشد. در طول مشاوره جراحی زیبایی بینی بسته ، شما و جراح به طور کامل در خصوص مراحل عمل قبلی صحبت خواهید کرد و از مشکلاتی که برایتان به وجود آمده و باید برطرف شوند سخن خواهید گفت. عوارض جانبی قابل انتظار برای عمل بینی بسته مانند عمل اولیه خواهد بود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها