جراحی بینی طبیعی

زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرید ، مهم ترین موضوعی که ذهن شما به خود درگیر می کند انتخاب فرم مناسب برای جراحی بینی در مشهد یا شهر محل زندگیتان می باشد. این مسئله برای برخی از افراد می تواند به یک دغدغه خیلی بزرگ تبدیل شود و انتخاب اینکه کدام یک از فرم ها مناسب تر و بهتر است برای آن ها آشفتگی های را به وجود آورد. ما دوره ای را سپری کرده ایم که در عمل های زیبایی و المان های زیبا بودن افراط های بسیار زیادی وجود داشت. انجام عمل های که ریشه و بنیان علمی نداشتند و تنها به منظور خود نمایی صورت می گرفتند. به مرور زمان در چندین سال اخیر این معیار ها تغییر کرده اند و جای خود را به پدیده ای که امروزه چهره نچرال گفته می شود ، حال هر شخصی که زیبایی ذاتی داشته باشد و بر روی این زیبایی ها تغییر زیادی ایجاد نکند زیباتر خواهد بود. از جمله جراحی هایی که امروزه گسترش پیدا کرده اند می توان به عمل رینوپلاستی اشاره کرد که توانسته ایران را به عنوان مهد انجام جراحی های زیبایی صورت به دنیا بشناساند. اما از همان سال های ابتدایی آنچه که متقاضیان از این عمل می خواستند نمایان شدن تاثیر جراحی بود. در حالی که در میان این افراد اشخاصی نیز بودند که هیچ تمایلی به آشکار شدن نتایج جراحی نبودند و به همین دلیل به جراحی بینی طبیعی روی می آوردند. در این مطلب از سایت دکتر عرفانیان بهترین جراح بینی مشهد قرار است به طور کامل در رابطه با عمل بینی طبیعی و تغییراتی که در آن به وجود می آید صحبت نمایم.

 

 

جراحی بینی طبیعی یعنی چی؟

عمل بینی فارق از این که نوع بینی چیست به تغییر ساختار داخلی و خارجی بینی اطلاق می گردد که می تواند نواقص آن را بهبود بخشد. این نوع تعریف از عمل زیبایی بینی به راحتی تکلیف فرد را از نتایج جراحی روشن خواهد کرد. بنابراین افرادی که بدون داشتن ایرادی مشهود دست به انجام این عمل می زنند صرف اینکه جراحی رینوپلاستی را انجام داده باشند خارج از این تعریف می باشد. به طور کلی عمل های زیبایی که بر روی بینی انجام می شود با توجه به این که میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی چه قدر است به دسته عمل بینی طبیعی ، نیمه فانتزی و فانتزی تقسیم می شود. فرم طبیعی یا نچرال همانطور که از نامش پیدا است به گونه ای که است که پزشک هدف خود را حفظ ساختار های ظاهری بینی قرار می دهد و بر اساس آن تغییرات مورد نظر را اعمال می کند. در جراحی بینی طبیعی پزشک از ایجاد قوس بر روی بینی ، کوچک و بزرگ کردن یا اعمال هر گونه تغییر افراطی بر روی بینی خودداری می کند. از طرفی نیز اگر بیمار قصد داشته باشد تا تغییرات قابل مشهود باشند اگر فرم انتخابی برای چهره بیمار مناسب نباشد سعی در توجیه بیمار خود دارد.

انجام عمل بینی طبیعی ضمن رعایت اصول جراحی و تناسب میان بینی با دیگر اعضای صورت ، به وجود آمدن عوارض جانبی بعد از عمل را به شدت کاهش می دهد که این امر خود باعث می شود تا بیمار علاوه بر داشتن بینی زیبا سلامت خود را نیزه به دست آورد یا به مشکلی دچار نشود. این پروسه به صورتی انجام می پذیرد که در ناحیه قوس بینی ، فرو رفتگی بسیار و در ناحیه نوک بینی نیز سربالایی بیش از اندازه ای ایجاد نگردد به این معنا که نوک بینی بسیار بالا رفته و قوس موجود در روی پل بینی افزایش پیدا کند. برای انجام عمل زیبایی بینی متقاضیان باید همواره این نکته را در ذهن خود داشته باشند که اولویت در جراحی بینی طبیعی به دست آوردن سلامتی در کنار زیبایی است. انجام برخی از عمل های افراطی نه تنها زیبایی را با خود به ارمغان نمی آورد بلکه می تواند زمینه ساز مشکلات عدیده ای همانند اختلالات تنفسی گردد.

جراحی بینی استخوانی و طبیعی در مشهد

 

زنان یا مردان ؟ کدام یک طرفدار عمل بینی طبیعی هستند؟؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این زمینه به وجود می آید این است که چه کسانی متقاضی انجام آن هستند. آیا تنها متقاضیان این فرم آقایان هستند که تمایلی به نشان دادن تغییرات بینی خود ندارند یا زنانی هستند که از فرم فانتزی خسته شده اند و تمایل دارند بینی طبیعی خود را داشته باشند؟ اگر مقدمه این متن را خوانده باشید اشاره کردیم که اصطلاح نچرال فیس بودن در میان جوانان امروزی مد شده است ، از همین رو طبیعی است زنان و مردانی که با مد و زیبایی پیش می روند و با توجه به مد امروز تغییراتی را در زندگی خود به وجود می آورند تمایل داشته باشند تا جراحی بینی طبیعی را در مشهد انجام دهند. خیلی از بانوان یا آقایان تمایل دارند تا با انجام عمل زیبایی بینی طبیعی ، میان اجزای چهره شان تناسب و هماهنگی ایجاد شود به گونه ای که زیبایی سایر اجزای صورت نیز مشاهده شود. از آنجایی که داشتن چهره ای نچرال و دست نخورده ، زیبا است  ؛ فرم طبیعی برای خانم ها و آقایان مناسب می باشد.

بهترین جراح بینی طبیعی در مشهد باید به این مورد توجه داشته باشد که در این نوع عمل باید مسئله نژاد افراد را نیز در نظر بگیرد. به عنوان مثال در نژاد هایی که صورت آن ها کشیده و بلند است ، نباید در مرکز صورت بینی گرد و کوچک قرار داده باشد یا برعکس آن. ممکن است خیلی از این نوع چهره ها را به خصوص در خانم ها دیده باشید که فرد بینی خود را با انجام عمل جراحی بینی طبیعی بیش از اندازه کوچک کرده است و اکنون برای اینکه تناسب را میان اجزای چهره خود به وجود آورد تمایل دارد با تزریق فیلر و چربی گونه های خود را بزرگ کرده و چهره خود را زیبا تر کند. در چنین مواردی شما زیبایی های بینی یا چهره او را مشاهده نخواهید کرد چرا که طبیعت و تناسب در چهره این فرد به طور کامل از بین رفته است. در صورتی که اگر تمامی این تغییرات بنا بر اصول و استاندارد های علم زیبا شناسی انجام می گرفت می توانست در عین حفظ زیبایی به شکل متناسبی تغییر نماید.

 

 

بینی نچرال دارای چه ویژگی های است؟

آنچه بینی طبیعی عمل شده را از سایر فرم های عمل زیبایی بینی متمایز می سازد ، نما و ساختار خارجی بینی می باشد. به این صورت که در ابتدا جراح تحت عمل جراحی می تواند نواقص داخلی آن را نظیر پولیپ ، انحراف یا کجی بینی را برطرف کرده و پس از آن برای ایجاد حالتی طبیعی اقدامات را انجام دهد. از اصلی ترین و مهم ترین اقداماتی که برای خلق بینی طبیعی زیبا و جذاب از سوی بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی مشهد صورت می پذیرد ایجاد فاصله ای مناسب میان نوک بینی و لب می باشد. طبق گفته های بهترین جراح بینی مشهد زمانی که جراح فاصله لب تا بینی را میان 90 الی 95 درجه اعمال کند ، در واقع بینی متقاضی فرمی طبیعی پیدا می کند. از سوی دیگر هر مقدار این فاصله به سمت 110 درجه متمایل گردد بینی به خود حالت فانتزی می گیرد و دارای قوس خواهد شد. از دیگر ویژگی های این نوع بینی ها می توان به مقدار سایز یا حجم بینی که کاشته می شود اشاره کرد که جراح برای خلق آن باید اندازه کلی بینی را با تناسب دیگر اجزای چهره در نظر بگیرد.

کاهش حس بویایی بعد از جراحی بینی طبیعی

یکی از موضوعاتی که در رابطه با جراحی زیبایی بینی وجود دارد در میان افراد متقاضی شنیده می شود کاهش حس بویایی است. افرادی که اقدام به عمل بینی طبیعی می کنند نیز ممکن است در این زمینه ترس یا نگرانی داشته باشند چرا که بالاخره قرار است تا عمل جراحی بر روی آن ها انجام شود. در این خصوص باید بگویم بعد از این پروسیجر ممکن است تا مدت زمان کوتاهی به صورت موقت شاهد کاهش حس بویایی خود باشید که آن مسئله ام ممکن است بر اثر شدید بودن تورم رخ داده باشد. اگر حس بویایی بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی بازنگشت بهتر است برای انجام بررسی های بیشتر به پزشک خود مراجعه کنید. البته لازم به ذکر است که هدف از انجام عمل جراحی بینی طبیعی حفظ ساختار و عملکرد بینی است از همین رو امکان این که شما بعد از آن برای مدت زمان طولانی دچار کاهش حس بویایی شوید غیر ممکن می باشد.

 

 

چه کسانی گزینه مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی طبیعی محسوب می شوند؟

با توجه به این مورد که نتیجه به دست آمده از جراحی بینی طبیعی در مشهد کاملا نرمال بوده است و کسی در زمان رو یا رویی با فرد متوجه اعمال تغییرات بینی و جراحی شدن آن نمی شود ، تمامی افراد با هر نوع بینی ، گوشتی یا استخوانی ، می توانند تحت انجام عمل بینی طبیعی قرار گیرند و از نتایج آن لذت ببرند. اگر شما متقاضی رینوپلاستی هستید و تمایل دارید تا فرم بینی شما زیبا تر شود و از شرایط کاندیدای مناسب عمل رینوپلاستی برخوردار هستید می توانید این فرایند را نیز انجام دهید. همچنین بهتر است فرد بعد از تکمیل دوره رشد بینی خود ، نسبت به انجام این عمل جراحی اقدام کنید. عمل جراحی بینی طبیعی مشهد در طول فرایند خود ، به تمرکز و دقت بسیار بالایی نیاز مند است ، چرا که یک خطای ساده و کوچک یا یک تغییر بزرگ می تواند بینی را از فرم طبیعی خود خارج کند و حالتی مصنوعی و نازیبا به وجود آورد. بنابراین برای کسب نتایج مطلوب و ایده آل از این جراحی لازم است تا به یک جراح و متخصص کارآزموده و مجرب مراجعه کنید. البته به یاد داشته باشید که پزشک انتخابی شما باید دارای نمونه کار های طبیعی بسیار زیادی باشد.

توجه !!!

جراحی زیبایی بینی طبیعی را حتما حتما نزد متخصصی مجرب و متبحر انجام دهید چرا که این فرایند از جمله جراحی های زیبایی صورت است که تخصص و مهارت پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. می توانید برای پی بردن به تجربه و مهارت پزشک خود به نمونه کار های عمل طبیعی بینی جراحتان نگاه کنید و آن ها را به خوبی مورد ارزیابی قرار دهید. جراحی بینی طبیعی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد چرا که زیاد شدن زاویه میان بینی و لب باعث خلق نتیجه ای برخلاف نتایج طبیعی می شود. از همین رو بهتر است در طول زمان معاینه پیش از جراحی ، تشخیص ، علم و حوصله او را در پاسخ به سوالات خود بسنجید و با خیالی آسوده و راحت بینی خود را به دست پزشک انتخابی بسپارید.

باید ها و نباید ها برای به دست آوردن نتیجه دلخواه

غیر از انتخاب یک پزشک مجرب و متبحر در زمینه جراحی های زیبایی صورت نیاز است تا خود بیمار نیز نکاتی را در نظر بگیرد تا با رعایت کردن آن ها از عوارض جانبی جراحی بینی طبیعی چه در شهر مشهد و چه در سایر شهر های ایران در امان باشد یا میزان آن ها را به حداقل برساند. همچنین با انجام آن ها به بهترین و ایده آل ترین نتایج خود دست پیدا کند. این نکات مراقبتی عبارت اند از:

  • مصرف الکل را از حدود دو ماه قبل قطع کنید.
  • مصرف قهوه و دارو های خاصی مانند آسپرین ، ناپروکسن ، ایبوپروفن را قطع کنید.
  • آزمایشات اعلام شده را به موقع انجام داده و به پزشک خود ارسال نمایید.
  • از خوردن غذا های پر نمک خودداری کنید.
  • دارو های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید.
  • استرس خود را کنترل کنید.
  • در صورت استعمال دخانیات ، به مدت یک ماه قبل از انجام عمل جراحی آن را قطع کنید.
  • توصیه می شود پیش از انجام جراحی بینی طبیعی مشهد از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید خودداری کنید.
  • از مصرف دارو های گیاهی یا مکمل های غذایی مانند عصاره سیر و ویتامین E به مدت یک ماه قبل از عمل بینی طبیعی خودداری فرمایید.
فیلم عمل بینی طبیعی در مشهد به همراه رضایت بیمار با دکتر عرفانیان

 

جراحی بینی طبیعی گوشتی

اگر مقاله جراحی بینی گوشتی را مطالعه کرده باشید ، می دانید که به دماغ هایی که بافت های تشکیل دهنده آن ها اصولا غضروف های ضعیف هستند و پوست ضخیم و چربی دارند ، گوشتی گفته می شود. این نوع بینی ها به دلیل ساختار ضعیف و حساسی که دارند قادر به تحمل اعمال تغییرات بزرگ و وسیع نمی باشد ، از همین رو بهترین دکتر عمل بینی طبیعی در مشهد فرایند سخت و محدودی را در پیش دارد. در همین راستا عمل زیبایی بینی نچرال و کلاسیک با توجه به روند انجام این پروسه و همچنین نوع تغییراتی که بر روی بینی به وجود می آورد ، انتخاب بسیار مناسب و درستی برای دماغ های گوشتی می باشد.

جراحی بینی طبیعی استخوانی

در مقابل بینی های گوشتی ، نیز بینی های استخوانی قرار دارند که به دلیل بافت محکم و پوست بسیار نازکی که دارند ، پذیرای هر نوع تغییراتی می باشند. راینوپلاستی استخوانی به صورت طبیعی می تواند نتایجی مطلوب و ایده آل را به ارمغان آورد. چرا که کم بودن ضخامت پوست در بینی های استخوانی این اجازه را به بیمار می دهد تا اصلاحات به راحتی و وضوح بالا در معرض دید قرار بگیرند. این نوع بینی ها را می توان به هر فرمی جراحی کرد و به شرط اینکه بهترین دکتر جراحی بینی طبیعی مشهد برای اینکار انتخاب شده باشد ، نتیجه ای مطلوب دریافت کرد.

 

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها