جراحی بینی کج

جراحی بینی کج اصطلاحی است که جراحان بینی برای درمان بینی های که دارای انحراف ظاهری هستند به کار می برند. هر نوع ناراستی و کجی یا بینی کج یا انحراف که از خط وسط صورت باعث کج دیده شدن بینی می شود را کجی می گویند. این مشکل را صرفا می توان از طریق انجام جراحی بینی در مشهد توسط یک جراح بینی مجرب و متبحر درمان کرد. اگر به این نوع بینی ها نگاه کنید مشاهده خواهید کرد که بینی به صورت صاف در وسط صورت قرار نگرفته است و اصطلاح کمی انحراف دارد. استفاده از کلمه انحراف برای بیان این مشکل باعث می شود تا افراد فرض را بر این قرار دهند که منظور پزشک از کج بودن بینی  انحراف آن می باشد. در حالی که این چنین نبوده و این دو موضوع با یک دیگر تفاوت های بسیار زیادی دارند. اگر تمایل دارید تا در رابطه با تفاوت میان بینی های کج و انحراف دار اطلاعات مفیدی را کسب کنید و تشخیص دهید که آیا بینی شما کج است یا دارای انحراف و همچنین در رابطه با پروسه جراحی آن آشنا شوید بهتر است این مقاله از سایت دکتر عرفانیان بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی بینی مشهد را از دست ندهید.

 

جراحی بینی کج

 

تفاوت جراحی بینی کج و انحراف دار !!

همانطور که اشاره شد بسیاری از افراد فرض می کنند که بینی کج همان انحراف بینی است که با انجام جراحی زیبایی بینی می توان آن را برطرف کرد. در حالی که این چنین نیست. بینی که کج است دارای انحراف ظاهری است به عبارتی دیگر یک مشکل در ظاهر بینی شما است که به راحتی می توان آن را مشاهده کرده و تشخص داد. بینی های که کج هستند به هیچ عنوان مشکلی را در تنفس بیماران خود به وجود نمی آورند و تنها به دلیل به وجود آوردن فرمی نازیبا در صورت باعث کاهش اعتماد به نفس و زیبایی چهره فرد می شود. در حالی که انحراف بینی به دلیل کج بودن تیغه غضروفی میان بینی که سپتوم نام دارد رخ می دهد. منحرف بودن این تیغه باعث می شود تا بدون این که مشکلی در ظاهر بینی به وجود آید ، فرد در تنفس خود دچار مشکل شود. معمولا افرادی که به این مشکل دچار هستند به سینوزیت و سردرد های مزمن و خر و پف های شدید دچار می شوند. از همین رو انجام عمل جراحی بینی کج برای رفع این مشکلات و انحراف سپتوم حکم یک عمل درمانی را دارد در حالی که کج بودن بینی هیچ مشکلی را برای بیمار به وجود نمی آورد و اگر بیمار قصد برطرف کردن آن را داشته باشد باید تحت عمل زیبایی بینی قرار گیرید.

چگونه دماغ کج را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص اینکه ایا بینی شما کج است یا خیر تنها نیاز به رسم یک خط فرضی بر روی صورتتان از بالا به پایین و یک آینه دارید. اگر خط کشیده شده بر روی بینی شما به یک سمت متمایل شود یا دارای زاویه باشد ، در دسته بینی های کج و پیچ خورده قرار می گیرد. گاهی به دلیل اصابت ضربه ، تصادف ، شکسته شدن بینی و عدم درمان به موقع آن باعث می شود تا شکل ظاهری بینی شما کج شود یا شما دچار انحراف شوید حتی این مورد نیز ممکن است تا بینی شما کج شود اما انحرافی نداشته باشد. از طرفی دیگر اگر بینی شما در اندازه ای درست و متناسب نباشد و یک سمت آن از سمت دیگر کوچک تر باشد به نظر می آید که این نوع بینی هم کج به حساب می آید. در اکثر موارد تشخیص این که بینی کج است و نیاز به جراحی بینی کج دارد ، به سادگی امکان پذیر است اما در برخی از مواقع ممکن است پزشک برای تشخیص این موضوع نیاز به گرفتن رادیو گرافی یا سی تی اسکن داشته باشد. در معاینات حتما باید توجه ویژه و خاصی به داخل بینی و اشکالاتی همچون انحراف تیغه میانی و وجود عفونت و سینوزیت نیز داشته باشیم. علاوه بر آن نیز باید این نکته که میان اجزای صورت باید تناسب برقرار باشد نیز در نظر گرفته شود. هدف از انجام این پروسه زیبایی بهبود بخشیدن تنفس فرد به دلیل کج شدن بینی و ایجاد فشار به تیغه میانی بینی و همچنین برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی می باشد. بهترین جراح بینی مشهد که از تجربه ، تخصص و مهارت بسیار بالایی برخوردار است در وهله اول آنالیز دقیقی از اوضاع خارجی و داخلی بینی به دست می آوردن و سپس طرحی را برای اصلاح و ترمیم مشکلات آن بر می گزیند و در نهایت نیز با انجام عمل زیبایی بینی کج تمامی مشکلات موجود در بینی اعم از انحراف ، متقارن نبودن سوراخ های بینی و غیره را برطرف کرده و ظاهری زیبا ، دلپسند و جذاب را برای بینی شما به ارمغان می آورد.

عمل چگونه می تواند بینی کج را درمان نماید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه جراحی بینی کج پرسیده می شود این است که چگونه می توان با انجام عمل زیبایی بینی ، کج بودن ساختمان بینی را درمان کنیم؟ همانطور که می دانید در عمل بینی کج کلیه مشکلات آناتومیکی که باعث کج شدن بینی و انحراف آن از خط میانی شده است درمان می شود. به عبارتی دیگر این پروسه شامل قرار دادن استخوان ها و سپتوم میانی بینی در موقعیت درست خود یعنی مرکز بینی می باشد. اگر استخوان های بینی به دلیل آسیب دیدگی یعنی اصابت ضربه و شکسته شدن بینی دچار انحراف شده باشد و فرد اقدام به درمان آن نکرده باشد و بینی خود به خود در موقعیت کج خود بهبود پیدا کرده باشد ، باید از طریق ایجاد یک شکستگی کنترل شده ، مشکل را تحت درمان قرار داده و بینی در موقعیت صاف خود قرار داده شود. به طور کلی این پروسه یعنی شکسته شدن استخوان بینی برای تغییر موقعیت آن از طریق ایجاد برش هایی در استخوان که تحت عنوان استئوتومی نامیده می شود ، انجام گرفته شده و به این ترتیب ، استخوان های کج در یک موقعیت درست قرار خواهد گرفت که در نتیجه آن شما شاهد صاف شدن شکل ظاهری بینی خود خواهید بود. ممکن است در انجام این فرایند به دلیل اعمال تغییرات بسیار زیاد جراح از ایمپلنت ها و گرافت های کوچک نیز برای خلق بینی صاف تر و متقارن تر استفاده کند. به عنوان مثال این امکان وجود دارد تا پزشک برای به وجود آوردن شکل ظاهری صاف و هموار بر روی بینی از گرافت اسپریدر که یک نوع گرافت غضروفی است ، استفاده نماید. برای اینکه از جزئیات جراحی بینی کج و این که آیا فرم بینی شما به گونه است که نیاز به پیوند غضروف دارد یا خیر بهتر است با بهترین جراح بینی مشهد خود صحبت کنید.

روند جراحی بینی کج

عمل زیبایی بینی کج به عنوان یک پروسیجر زیبایی سرپایی و به طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. پس از تاثیر گذاری بیهوشی بر روی بدن بیمار ، پزشک برای ایجاد تغییرات و دسترسی پیدا کردن به استخوان و غضروف های داخلی بینی برش های را بر روی سطح پوست بینی به وجود می آورد. از آنجایی که قرار است برای اعمال تغییرات و صاف کردن بینی استخوان شکستگی کنترل شده ای داشته باشد و از موقعیت خود جا به جا شود این تکنیک تحت رویکرد باز انجام می شود. البته در صورتی که شدت کجی بینی بسیار زیاد نباشد این امکان وجود دارد تا جراح از روش بسته استفاده کند که احتمال آن بسیار کم می باشد. همانطور که می دانید در روش باز جراح در کنار برش های که در داخل بینی برای جداسازی پوست از ساختمان اصلی به وجود می آورد یک برش ظریف و کوچک نیز به صورت عرضی بر روی ستونچه بینی که ما بین دو سوراخ بینی است به وجود می آورد و از طریق آن پوست بینی را کنار زده تا دامنه دید خود را افزایش دهد. پس از تکمیل فرایند جراحی بینی کج نیز پوست بینی مجددا بر روی چارچوب جدید خود برگردانده شده و برش زیر ستونچه بینی با بخیه های ظریف بسته می شود. به یاد داشته باشید قرار داشتن برش های خارجی در یک موقعیت استراتژیک باعث می شود تا بعد از سپری شدن دوره بهبودی شما هیچ اثری از جای زخم مشاهده نکنید. که استفاده از آن و به وجود آوردن یک برش نامحسوس تنها توسط بهترین جراح بینی مشهد که از تجربه ، تبحر و مهارت بالایی برخوردار است ، انجام می گیرد. به یاد داشته باشید که خلق شکل و فرمی متناسب برای بینی، نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت چهره شما ایفا می کند. از همین رو بدهی است که ایجاد تناسب در بینی کج شده می تواند تا حد بسیار زیادی ظاهر صورت شما را تغییر دهد. به همین خاطر توصیه می شود برای جلوگیری از کج باقی ماندن بینی یا بروز عوارض جانبی یا جای بخیه از پزشکی متخصص و با تجربه کمک بگیرید.

کجی دماغ بعد از عمل ممکن است ؟

گاهی کج بودن بینی تا حدی است که فرد نیاز دارد تا حتما تحت عمل جراحی قرار گیرد ، در برخی از موارد نیز این امکان وجود دارد بینی شما صاف باشد اما بعد از عمل کمی کج به نظر برسد. این رخ داد ها زمانی پدیدار می شوند که فرد مراقبت های بعد از انجام جراحی زیبایی بینی را به درستی انجام نداده باشد و آن ها را جدی نگیرد و از همین رو به دلیل وارد شدن ضربه و فشار به بینی بر اثر خوابیدن به حالت نادرست ، ماساژ نامناسب و موارد این چنینی دیگر موجب کج شدن بینی بعد از انجام عمل جراحی شده باشد. که در چنین مواردی نیاز است تا فرد بعد از مدت زمانی حدوداً یک سال اقدام به انجام جراحی بینی کج کند چرا که کج شدن بینی با درمان های خانگی یا انجام ماساژ های مختلف برطرف نمی شود مگر فرد در هفته های اول نقاهت خود با کمک پزشک خود شروع به ماساژ دادن بینی کند که این امر نیز ریسک های بالایی را با خود دارد. البته لازم به ذکر است که در مواردی دیده شده است که اشتباه پزشک و متخصصین در حین پروسه جراحی یا انتخاب روشی نامناسب برای انجام  پروسیجر و غیره باعث شده تا تیغه بینی ساختار هرمی شکل و متناسب خود را نداشته باشد. در تمامی این موارد نارضایتی ها ، نگرانی ها و عدم علاقه مندی به ظاهر چهره در افراد دیده می شود. به طور کل باید در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است بینی بعد از جراحی بینی ، کج شود یا خیر بگویم ، اگر شما پزشک و جراح بینی مجربی را در مشهد برای اینکار انتخاب نکرده باشید ، به عبارتی دیگر پزشک انتخابی شما از تخصص ، تجربه و تبحر بالایی برخوردار نباشد یا اینکه نکات مراقبتی مورد نظر را به درستی رعایت نکنید این امکان وجود دارد تا بینی شما بعد از انجام رینوپلاستی کج شود. پس در رابطه با هر دو مورد فوق توصیه ها را رعایت کرده و با دقت تصمیم خود را بگیرید.

آیا به پهلو خوابیدن باعث کج شدن بینی میشود ؟

یکی از باور های جالب در خصوص کج شدن بینی این است که افراد فکر می کنند اگر برای مدت زمان طولانی به پهلو بخوابند یا بر روی صورت خود استراحت کنند ، در آینده بینی آن ها کج می شود. در حالی که این چنین نبوده و کج بودن بینی همانطور که گفته شد به دلیل وراثت یا اصابت ضربه به بینی رخ می دهد. خوابیدن زیاد بر روی پهلو تنها زمانی باعث کج شدن بینی می شود که شما به تازگی بینی خود را عمل کرده باشید و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک خود را رعایت نکرده باشید.

اگر بعد از عمل ، بینی کج شود درمانی دارد؟

علت کج شدن استخوان بینی بعد از عمل جراحی هر چه که باشد نیاز به درمان دارد. اما بهتر است زمان درمان آن به بعد از دوران نقاهت موکول شود. این پروسه زمانی معمولا بعد از چند ماه تا نهایت دو سال است. پس از این مدت زمان بینی فرم نهایی خود را پیدا کرده و تمام عیوب ظاهری آن اشکار می شود. از سویی دیگر ورم ناشی از انجام عمل رینوپلاستی نیز از بین رفته و زخم های داخلی بهبود پیدا کرده اند.

پزشک با انجام بررسی های دقیق بر اساس علت کج شدن بینی بعد از عمل جراحی ، از تکنیک های مختلف در جهت رفع آن استفاده می کند. البته این موضوع کاملا به شما بستگی دارد که بخواهید برای انجام عمل جراحی ترمیمی نزد پزشک پیشین خود بروید یا از یک جراح ترمیمی بینی دیگر برای رفع این مشکل پیش آمده کمک بگیرید. معمولا پزشکان بر اساس شدت کجی از یکی از روش های زیر برای درمان کجی بینی استفاده می کنند.

بهتر است به منظور جلوگیری از کج شدن بینی بعد از عمل نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک خود را رعایت کنید.  

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها