جراحی بینی گوشتی در مشهد

زمانی که جلو آینه قرار می گیرید احساس می کنید که بینی تان بزرگ تر از سایر اجزای چهره اتان می باشد؟ پوست بینی شما چرب و ضخیم است ، به گونه ای که اگر آن را کمی فشار دهید از چربی از پوستتان تراوش می کند؟ آیا می دانید به بینی های که این نوع از این ویژگی ها برخوردار هستند چه نام دارند و جراحی بینی آن ها به چه نحو است؟ به بینی های که این خصوصیات را دارند یعنی پوستی چرب و ضخیم و بزرگ و پهن گوشتی می گویند و جراحی که بر روی آن ها صورت می پذیرد جراحی بینی گوشتی نام دارد. البته لازم به ذکر است این نوع بینی ها تنها از موارد فوق برخوردار نبوده و دارای خصوصیات بسیار زیادی است که باید در هنگام انجام عمل بینی گوشتی و انتخاب فرم مناسب در نظر گرفته شود. دکتر عرفانیان بهترین و متبحر ترین دکتر جراحی بینی گوشتی در مشهد بعد از انجام تمامی معاینات لازم و تعیین نوع بینی شما طرح درمانی مناسب برای شما ارائه می دهند و فرمی زیبا ، خارق العاده و حیرت آور برای شما خلق می کنند. ایشان برای اینکه شما را با ویژگی این نوع بینی ها و فرم مناسب آن ها آشنا سازد سعی نموده اند این مقاله را تهیه و در سایت خود ارائه دهند. با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی را در رابطه با این فرایند به دست آورید.

عکس عمل بینی گوشتی و پهن در مشهد

 

خصوصیات بینی های گوشتی

یکی از بارز ترین ویژگی های بینی گوشتی که در اولین نگاه به چشم می آید ، پهن بودن پره های آن در مقایسه با سایر انواع بینی ها است. این نوع بینی ها دارای سوراخ های بزرگ و پهنی هستند که همین مسئله باعث می شود تا متقاضیان جراحی بینی گوشتی در مشهد در وهله اول درخواست نمایند تا بینی آن ها کمی کوچک تر شود. غضروف در این بینی ها معمولا پهن است و میزان ترشح چربی از غدد چربی پوست بسیار زیاد است از همین رو هر چه پوست بینی را فشار دهید شاهد تراوش چربی بیشتری خواهید بود. بر روی پوست بینی های گوشتی و پهن منافذ باز بسیار زیادی وجود دارد. برخلاف بینی های استخوانی که دارای غضروفی و استخوانی محکم هستند این نوع بینی ها از غضروفی سست و ضعیف برخوردار می باشند که عمل بینی گوشتی بر روی آن ها کمی چالش بر انگیز و سخت می باشد و نیاز به یک دکتر بینی خوب و مجرب در مشهد برای اعمال تغییرات دارد. علت این امر نیز است که بافت بسیار زیادی غضروف و استخوانی بینی را احاطه کرده است که مثله باعث می شود تا بینی قادر به تحمل اعمال تغییرات بسیار زیاد با وجود حجم بسیار زیادی چربی نیست. وجود بافت ضخیم و سنگین پوست باعث شده تا در نتیجه برخی از بینی های گوشتی حالت آویخته داشته باشند. پره های بزرگ و گرد ، که در زمان برگرداندن سر به عقب یا به عبارتی بالا گرفتن سر به خوبی قابل مشاهده هستند از دیگر ویژگی های این نوع بینی ها محسوب می شود. زمانی که نوک بینی در مقایسه با پل آن بزرگ تر و پهن تر باشد باعث می شود تا بینی نسبت به صورت کمی پهن تر شود. این عدم تقارن و هماهنگی ، باعث می شود تا تناسب و هارمونی چهره و در نتیجه زیبایی آن از بین برود و فرد چهره ای زیبا و طبیعی نداشته باشد در حالی که با انجام جراحی بینی گوشتی در مشهد می توان این مشکل را برطرف ساخت.

آیا گوشتی بودن بینی دلیل خاصی دارد؟

به طور کلی اینکه بینی شما استخوانی است یا گوشتی به ژنتیک و قوم شما بستگی دارد. به عنوان مثال بینی های مردم آفریقا که به دلیل قومیت شان پهن و بزرگ می باشد. البته فاکتور های فیزیولوژیکی متعددی نیز در این میان وجود دارند که می تواند موجب بروز چنین ظاهری در چهره شما شود.

توضیحات دکتر عرفانیان در رابطه با تغییرات مربوط به بینی های گوشتی

 

مشخصه های که بعد از عمل تغییر خواهند کرد !!

همانطور که می دانید برای انجام عمل بینی گوشتی نیاز است تا جراح بر روی بینی ، استخوان ها و غضروف های آن تغییراتی را اعمال کند تا در نهایت بتواند بینی خوش فرم و زیبا را خلق نماید. این مشخصه ها فاکتورهای هستند که ممکن است در طی انجام عمل زیبایی بینی گوشتی دستخوش تغییر قرار گیرند.

  • بزرگ بودن بیش از اندازه غضروف های جانبی : بهتر است بدانید که بینی های گوشتی دارای غضروف های جانبی بزرگ تر در بخش های تحتانی هستند و به همین دلیل نوک بینی آن ها برجسته و بزرگ می باشد. دکتر جراحی بینی گوشتی مشهد برای اعمال تغییرات ممکن است نیاز داشته باشد تا از غضروف های جانبی مقداری کم کند.
  • محدب بودن غضروف بینی : در بهترین و مطلوب ترین حالت غضروف های که در بخش پایینی بینی قرار گرفته اند صاف یا اندکی محدب هستند. افرادی که از بینی های گوشتی برخوردار می باشند معمولا دارای غضروف هایی به شکل گرد می باشند.
  • موقعیت غضروف : اگر موقعیت قرار گرفتن غضروف ها در برابر حالت طبیعی ، بیشتر به طرف موقعیت عمومی باشد ، این مسئله باعث می شود تا بینی کمی پهن و گوشتی و بد فرم به نظر رسد.
  • پوشش بافت : بافت نرم متمرکز در بینی ، باعث گوشتی به نظر رسیدن بینی ها خواهد شد.

در اغلب موارد ، این فاکتور ها به صورت ترکیبی در یک بینی مشاهده می شود که همین مساله باعث خواهد شد بینی گوشتی به نظر آید. بنابراین نمی توان هیچ وقت روند عمل بینی گوشتی را بر روی دو بینی کاملا مشابه و گوشتی را یکسان اعلام کرد و طرح درمانی یکسان ارائه نمود. چرا که بهترین جراح بینی مشهد ، برای هر نوع بینی به صورت منحصر به فرد حالت سفارشی و اختصاصی را برای طرح درمان ارائه می دهد.

داوطلب ایده آل برای جراحی بینی گوشتی در مشهد

زمانی که به فکر انجام رینوپلاستی می افتید و قصد می کنید که آن را انجام دهید ممکن است این سوال برایتان به وجود اید که آیا گزینه ای مناسب برای انجام این فرایند هستید یا خیر؟ البته لازم به ذکر است که برخی از افراد به این نکته توجهی نمی کنند و بدون در نظر گرفتن شرایط خود اقدام به انجام رینوپلاستی می کنند و در زمان مشاوره متوجه می شوند که نمی توانند این فرایند را انجام دهند. از همین رو ما در این مقاله در نظر داریم به توضیح خصوصیاتی که متقاضیان عمل بینی گوشتی باید از آن برخوردار باشند بپردازیم. اگر از این خصوصیات برخوردار هستید شما بهترین کاندید برای انجام جراحی دماغ گوشتی خواهید بود که می توانید نتایج مطلوب و ایده آلی را به دست آورید.

  1. اگر به دلیل پهن بودن بینی یا بزرگ بودن سوراخ های بینی خود از شکل ظاهری تان ناراضی هستید و بد شکلی این اندام بر روی اعتماد به نفس شما تاثیر منفی گذاشته است گزینه مناسبی برای جراحی بینی گوشتی در مشهد هستید. 
  2. چنانچه از نتایح نهایی جراحی زیبایی بینی گوشتی خود انتظاراتی منطقی و واقع بینانه دارید و می دانید که با توجه به گوشتی بودن بینی تان با محدودیت های بسیار زیادی در اجرای برخی از پارامتر ها رو به رو خواهید شد.
  3. سبک زندگی شما به گونه ای است که می توانید نکات مراقبت ها و دستورالعمل های قبل و بعد از انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی توصیه شده توسط پزشکتان را با دقت و بهترین نحو اجرا کنید.
  4. از سلامت عمومی کامل و سلامت روحی و روانی خوبی برخوردار هستید و به بیماری های که در انجام پروسه جراحی بینی گوشتی اختلال ایجاد می کند مبتلا نیستید گزینه ای مناسب برای انجام این فرایند می باشید.

بهتر است بدانید که در دنیای واقعی ، یک جراح بینی متعهد ، پایبند به اصول اخلاقی در مشهد که منافع و سلامت بیمار را در اولویت کار های خود قرار می دهد ، در طول جلسات مشاوره ای که با بیمار خود ترتیب می دهد همواره در تلاش است تا یک گفتگوی شفاف داشته باشد و صراحتا با در نظر گرفتن شرایط و خصوصیات او ، امکان یا عدم امکان عمل بینی گوشتی را بر روی بینی بیمار بیان نماید. استاندارد ترین و بهترین شرایط یک گفتگو ، شرایطی است که در آن ، پزشک هیچ نوع تبلیغات کذب ، دروغین که منافع شخصی و تحریک بیمار را در بر دارد ، وجود نداشته باشد. به طور کلی در صورتی که یک یا چند مورد از موارد فوق را برخوردار بودید می توانید بدون نگرانی و استرس خاصی نسبت به این فرایند اقدام کنید. بهتر است بدانید آگاهی داشتن در رابطه با ویژگی های یک بیمار ایده ال به شما در زمان مشاوره کمک بسیار زیادی می کند.

🤔 سوال ؟؟

چه نوع بینی های را نمی توان عمل کرد؟ 

پاسخ دکتر عرفانیان 👇

 

بزرگ ترین محدودیت جراحی بینی گوشتی

همانطور که می دانید یکی از محبوب ترین مدل های بینی ، فرم فانتزی می باشد. از همین رو کاملا منطقی است که متقاضی که از بینی گوشتی برخوردار است تمایل داشته باشد تا بینی خود را به فرم فانتزی یا همان عروسکی عمل کند. اما اگر به ویژگی بینی های فانتزی و عروسکی کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که یکی از اصلی ترین و مهم ترین مشخصه این نوع بینی ها ، اندازه بسیار کوچک بینی می باشد که به دلیل آناتومی و خصوصیات بینی های گوشتی امکان خلق چنین فرمی در طی انجام مراحل عمل بینی گوشتی در مشهد یا دیگر شهر های ایران کمی سخت و مشکل ساز می باشد. بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوستی ضخیم نمی توانند به خوبی تغییرات اعمال شده بر روی بینی را نمایان سازند. بهتر است بدانید که سست و ضعیف بودن استخوان و غضروف بینی قادر به تحمل تغییرات عظیم نمی باشد.

برگشت پذیری بینی های گوشتی

یکی از بزرگ ترین و متداول ترین سوالاتی که از پزشکان پرسیده می شود این است که آیا نتایج جراحی بینی گوشتی در مشهد یا دیگر شهر های ایران به حالت قبل باز می گردد؟ در این خصوص باید بگویم که در گذشته به دلیل نبود تکنیک های مناسب برای تقویت غضروف بله بسیاری از نتایج به حالت اولیه خود باز می گشتند که همین مسئله باعث ناراحتی بیمار میشد و اغلب کسانی که از بینی استخوانی برخوردار بودند تمایلی به انجام عمل بینی گوشتی نداشتند. اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و پیشرفت تکنیک های عمل زیبایی بینی گوشتی این مشکل برطرف شده است و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اطمینان پیدا کردن در این زمینه با بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی بینی گوشتی مشورت نمایید و تمامی سوالات خود را بیان کنید. همچنین بهتر است بدانید که امروزه تقویت غضروف های بینی و استحکام بخشیدن به ساختار آن همراه با فرم دهی به بینی انجام می گیرد که نتیجه آن بسیار مثبت و برگشت پذیری و افتادگی به حداقل و حتی صفر خواهند رسید. در واقع باید بگویم که در عمل بینی گوشتی غضروف مورد نیاز برای تقویت بینی از تیغه میانی بینی یا همان سپتوم یا از غضروف دنده ها و گوش برداشته و در قسمت نوک بینی قرار داده می شود. با این کار غضروف های نوک بینی قادر به تحمل حجم عظیمی از پوست بوده و تغییرات را می پذیرند. اما باز هم تجربه و تخصص بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی در مشهد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. چرا که اگر پزشکی تازه کار که تا کنون بینی های گوشتی را عمل نکرده است به خوبی نمی داند که چه میزان غضروف برای تقویت نیاز است ، پس در انتخاب خود دقت کنید.

توضیحات دکتر عرفانیان در خصوص زمان پیوند غضروف 

 

بینی های گوشتی را در چه سنی می توان عمل کرد؟

پس از تکمیل شدن رشد بینی ، شکل آن بر اساس استخوانی یا غضروفی بودن اسکلت بینی و همچنین ضخامت پوست ، به طور کامل مشخص می شود. جراحی زیبایی بینی گوشتی در مشهد با مداخلات پزشک خود با توجه به چارچوب کلی بینی و همچنین ضخامت پوست آن ، با استفاده از تکنیک های مناسب و مطلوب انجام می شود. استخوانی یا غضروفی بودن بینی ارتباطی با بازه سنی نداشته و تنها ، حالت ارتجاعی پوست است که کیفیت آن در سنین مختلف ، نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. همانطور که می دانید عمل زیبایی بینی یکی از پر چالش ترین پروسه های زیبایی در جهان شناخته شده است ، که افراد مختلف ، متناسب با ویژگی های بینی خود ، اهداف متفاوتی را دنبال می کنند. ضخامت پوست فاکتوری است که می تواند بر روی نتایج جراحی بینی گوشتی در مشهد و دیگر شهر های ایران تاثیر بگذارد اما سن مناسب برای عمل بینی گوشتی نیز بی تاثیر نمی باشد. نوجوانان باید تا زمان تکمیل رشد بینی خود یا به اصطلاح بلوغ جسمانی از دستکاری کردن فرم بینی خود اجتناب کنند. چرا که با رشد کامل بینی می توان گفت که آیا بینی جزو خانواده بینی های استخوانی است یا گوشتی. علاوه بر آن نیز رسیدن نوجوان به بلوغ شخصیتی و روحی نیز حائز اهمیت می باشد. علت آن نیز ، تاثیر آن در اخذ یک تصمیم آگاهانه ، به دور از تاثیر گرفتن از دوستان و اطرافیان و دوری از هر نوع تعصب گرایی است.

عمل بینی گوشتی زنانه طبیعی

میل به زیبایی و جوان ماندن یک تمایل ذاتی و فطری است ، اما این تمایل در بانوان بیشتر از آقایان می باشد و همین مسئله نیز باعث می شود ، میزان متقاضیان خانم برای انجام عمل جراحی بینی گوشتی بیشتر از آقایان باشد. هدف اکثر آن ها از انجام این عمل ، کوچک کردن و باریک نمودن قسمت پایینی بینی و همچنین جمع کردن نوک بینی است. در زمان های گذشته هنگام انجام عمل این نوع بینی ها ، غضروف بینی کمی صیقل داده شده و کوچک می کردند. با این نوع تکنیک و تغییرات امکان بازگشت حالت بینی به قبل از عمل زیاد بود ، همچنین احتمال اینکه بعد از عمل بینی گوشتی بیمار از نتیجه کار رضایت کامل نداشته باشد ، بسیار بالا بود. اما خوشبختانه در سال های اخیر ، بهترین و متبحر ترین جراحان زیبایی در زمان انجام عمل زیبایی بینی گوشتی از تکینک های جدید استفاده می کنند که احتمال بازگشت بینی به حالت قبل بسیار کم می باشد. در جراحی های کنونی از برداشتن بیش از حد غضروف و دستکاری کردن پوست اجتناب می شود و حتی در شرایطی اقدام به تقویت کردن و مستحکم سازی غضروف های بینی می کنند. این کار باعث می شود که این نوع از بینی ها استحکام بیشتری پیدا کنند و بعد ها به فرم سابق خود باز نگردند. انتخاب یک جراح مجرب برای جراحی بینی گوشتی در مشهد و انجام تغییرات به فرم طبیعی در کسب نتیجه ای مطلوب و ایده آل بسیار مهم است.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی در مشهد

همانطور که می دانید جراحی ثانویه بینی بسیار سخت تر و چالش برانگیز تر از جراحی اولیه می باشد. بنابراین با توجه حساسیت بالای این موضوع بهتر است پیش از عمل جراحی ، پزشکی مجرب و متبحر را انتخاب کنید. زیرا اغلب افرادی که نسبت به جراحی ترمیمی بینی اقدام می کنند به دلیل مشکلاتی که بر اثر بی تجربه بودن جراح بینی قبلی به رخ داده است ، اقدام به انجام عمل ترمیمی می کنند. بزرگ بودن بینی بعد از عمل یا کوچک شدن بیش از اندازه بینی ، به وجود آمدن مشکلات تنفسی ، عدم تقارن سوراخ های بینی ، کوچک و بزرگ بودن سوراخ های بینی ، عدم رضایت از شکل و فرم نهایی بینی از جمله این علل می باشد. نکته مهم اینجاست که اگر از نتیجه عمل بینی گوشتی خود نیز رضایت کافی را ندارید ، عجولانه تصمیم به انجام جراحی ترمیمی نگیرید. چرا که نتیجه نهایی این نوع بینی ها دیرتر از است سایر بینی ها نمایان می شود. فرم نهایی بینی گوشتی عمل شده معمولا یک تا دوسال زمان نیاز دارد تا به خوبی مشخص شود. مخصوصا بلافاصله بعد از بازکردن اسپلینت بینی های گوشتی ، ممکن است حتی بینی شما بزرگ تر به نظر آید چرا که متورم تر نیز هست. پس در کل انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید ، اگر با گذشت یک تا دو سال با دید منطقی و واقع گرایانه باز هم از نتیجه نهایی رضایت کافی را نداشتید در این شرایط اقدام به انجام جراحی ترمیمی کنید.

جراحی ثانویه بینی سخت تر از جراحی اولیه بینی است. از همین رو با توجه به حساسیت بالای آن بهتر است پزشکی مجرب را برای انجام آن انتخاب کنید به خصوص که بینی شما گوشتی است و به طور کل حساس تر از سایر بینی ها می باشد. چرا که در طی انجام عمل ترمیمی نیاز است بینی به خوبی تقویت شود تا در آینده دچار افتادگی نشود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها