جراحی بینی در مشهد ✔ همراه با توضیح نکات کلیدی دکتر عرفانیان + فیلم

همه ما در خیالات خود دوست داریم ماه زیبای آسمان خود باشیم اما این تصور برای برخی از افراد که در چهره خود به خصوص بینی مشکلات و عیوب ظاهری دارند هرگز به حقیقت تبدیل نمی شود چرا که وقتی مقابل آینه قرار می گیرند و به چهره خود نگاه می کنند اولین چیزی که به چشمشان می آید یک بینی بد فرم و پر عیب است. ممکن است برای برخی از افراد بزرگ و پهن بودن بینی عیب محسوب شود و برای برخی دیگر نداشتن تنفس درست. به طور کلی وجود هر عیب و نقصی چه بزرگ و چه کوچک باعث می شود تا چشم انسان نتواند زیبایی های سایر اجزای صورت مانند حالت ابرو ها ، چشم ها و حتی لب ها را ببیند. همین مسئله نیز باعث می شود تمامی رویاها و تصورات زیبایی که در ذهنمان داریم فرو بریزند و مایوس و ناامید شویم. که باز این مسئله خود باعث می شود تا فردی که از بینی و در نهایت چهره خود رضایت کامل را ندارد به مرور دچار کاهش اعتماد به نفس شود و از حضور در جوامع ، جمع دوستان و مهمانی ها صرف نظر کند. اما به مدد پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی و زیبایی که یکی از پرطرفدارترین و متاثر ترین آن ها جراحی بینی است و با سپردن بینی به دستان هنرمندانی همچون دکتر عرفانیان بهترین دکتر عمل بینی در مشهد ، اکنون می توان به بینی زیبا ، جذاب و متحیر کننده دست پیدا کرد و مجددا با افتخار و لذت مقابل آینه ایستاد و شاهد بینی خوش فرم و جذاب بود. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که از فرم بینی خود رضایت کافی ندارید و دوست دارید به خودتان فرصت داشتن تجربه ای زیبا و دلچسب را بدهید اما از فرایند انجام جراحی بینی در مشهد هراس دارید و تمایل دارید در رابطه با عمل بینی صورت در ابتدا قبل از هر چیزی اطلاعات جامع و مفید به دست آورید توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها بخواهید.

اگر در حال رانندگی هستید یا در حال انجام کاری هستید که نمی توانید مقاله پیش روی خود را مطالعه فرمایید. می توانید پادکست زیر را که دکتر داریوش عرفانیان تهیه نموده اند و در طول آن در خصوص جراحی بینی اعم از نحوه انجام جراحی ، روش ها ، مزایا و معایب و اینکه جلسه مشاوره به چه صورت انجام می شود ، صحبت نموده اند را گوش دهید. 

 

آشنایی با آناتومی بینی 

ممکن است در طول مطالعه این مقاله یا زمان مشاوره رینوپلاستی با بهترین جراح بینی در مشهد یا سایر شهرها با اصلاحاتی مانند کلوملا ، بالا بینی ، پل بینی و غیره مواجه شوید و در فکر فرو روید که منظور متن یا پزشک چه چیزی است. از همین رو ما تصمیم گرفتیم در ابتدای این مقاله قبل از پرداختن به توضیح در رابطه با جراحی بینی شما را با آناتومی بینی آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که دانستن اصطلاحات مرتبط با آناتومی بدن بسیار مهم بوده ، چرا که باعث تسهیل برقراری ارتباط بیمار با دکتر عمل بینی می شود. 

بینی در قسمت مرکزی و جلوی صورت قرار گرفته است و دارای چندین وظیفه مهم می باشد. بینی در زندگی روزمره ما انسان ها نقش مهمی در انجام کار های مختلفی مانند بوییدن عطر گل ها و تنفس دارد. متاسفانه این عضو مهم و حیاتی بدن در اغلب موارد مورد بی توجهی قرار می گیرد ، مگر زمانی که بنا بر دلایل مختلفی بر اثر ایجاد گرفتگی در آن تنفس فرد دچار اختلال شود یا قوز و فرورفتگی ها یا دیگر مشکلات ظاهری آن باعث رنجش بیمار شود که در این صورت فرد برای رفع آن ها اقدام به جراحی بینی در مشهد می کند. اناتومی بینی نیز متشکل از دو بخش داخلی و خارجی می باشد که ما در ادامه در رابطه با هر دو آن ها توضیحاتی را بیان نموده ایم. 

 • ساختمان خارجی 

بخش خارجی بینی شامل یک قسمت استخوانی با نام سقف بینی است که استخوان های بینی و گونه ، غضرف های نرم و سفتی که پل بینی و بخش میانی را تشکیل می دهند و همچنین یک غضروف بسیار نرم که سوراخ ها و نوک بینی را شکل می دهد ، در بر می گیرید. ساختار کلی خارجی بینی که ظاهر بینی را به طور کامل تشکیل می دهد به غضروف و استخوان چسبیده است و با پوست صورت پوشیده شده است. این بخش از بینی به سه قسمت کلی استخوان بینی ، غضروف های جانبی فوقانی و تحتانی تقسیم می شود. قسمت استخوانی از جنس استخوان بوده و بسیار مستحکم می باشد ، نوک آن نیز از یک جفت استخوان مجزا تشکیل می گردد. غضروف های فوقانی غضروف های بال مانندی هستند که در جهت افقی به سمت قسمت یک سوم میانی بینی و به صورت عمودی امتداد پیدا کرده اند. غضروف های تحتانی نیز به شکل دو حلقه ناقص می باشند که در بافت پوست و پوشش بافتی نرم شناور می باشند. پزشکان عمل بینی یا رینوپلاستی برای اعمال تغییرات مورد نظر مانند باریک کردن بینی ، کوتاه کردن یا دراز کردن و حتی جا به جایی و ایجاد هر نوع تغییری در نوک بینی ، این بافت را دستکاری می کنند. جراحی بینی که بر روی این ناحیه انجام می گیرد اغلب اهداف زیبایی در بر دارد.

 • ساختمان داخلی 

بهترین دکتر جراحی بینی در مشهد در این رابطه این گونه توضیح می دهند که ساختمان داخلی بینی متشکل از چندین بخش مختلف به نام های تیغه بینی ، شاخک های بینی ، پشت بینی یا پل بینی ، پره های بینی و راه های تنفسی تشکیل شده است. مهم ترین ساختار درونی بینی که می تواند مشکلات تنفسی را برای بیمار به وجود آورد تیغه میانی بینی یا سپتوم نام دارد که یک دیواره میان دو سوراخ بینی است که از یک استخوان و غضروف تشکیل شده و با غشای مخاطی پوشیده شده است. این عضو قابل مشاهده نیست اما می توانید با کشیدن انگشت درون سوراخ های بینی آن را حس کنید. شاخک ها نیز در قسمت داخلی قرار دارند و زوائد استخوانی برجسته ، کوچک و دارای پوشش مخاطی می باشند که وظیفه دارند هوای تنفس شده را قبل از رسیدن به ریه ها تمیز کنند. پل بینی نیز قسمت از میان ابرو شروع شده ، از فرو رفتگی بالای بینی می گذرد و به نوک بینی ختم می شود ، که در صورتی که این قسمت پهن ، بزرگ ، باریک یا کج باشد بیماران برای برطرف کردن مشکلات اقدام به عمل بینی می کنند. 

جراحی بینی

مراحل عمل بینی

پس از اینکه تصمیم خود را برای انجام جراحی بینی در مشهد گرفتید و نزد یک جراح بینی مجرب برای مشاوره و بررسی های نهایی رفتید ، روز موعود فرا می رسد و شما باید به بیمارستان یا مرکز جراحی مورد نظر خود برای انجام پروسه جراحی مراجعه کنید. پس از طی کردن مراحل اداری و وارد شدن به اتاق عمل به ترتیب مراحل ذیل انجام می شوند. لازم به ذکر است هدف ما از بیان این مراحل افزایش آگاهی شما مراجعه کنندگان عزیز است. چرا که داشتن اطلاعات کافی و دانستن اینکه در حین عمل چه اتفاقاتی رخ می دهد ، می تواند تا حد بسیار زیادی از استرس و نگرانی های شما کم کند.

قدم اول : بیهوشی

همانطور که می دانید عمل های جراحی ، چه زیبایی و چه درمانی ، تحت بیهوشی انجام می شوند. از همین رو زمانی که شما وارد اتاق عمل می شوید متخصص بیهوشی کادر درمانی پزشک شما ، با تزریق دارو بیحسی یا استنشاق مواد آرام بخش شما را تحت بیهوشی قرار می دهد. در این نوع بیهوشی نیاز به لوله تنفس است و در طول روند جراحی متخصص بیهوشی کاملا وضعیت شما را تحت کنترل دارد از همین رو نیازی به نگرانی در این رابطه نمی باشد. اگر نیز استرس یا سوالی در این خصوص دارید می توانید از متخصص بیهوشی خود یا پزشک جراحتان بپرسید ، آن ها به طور کامل به سوالات شما پاسخ می دهند.

قدم دوم : برش زدن پوست

پس از بیهوشی ، حال کار جراح شروع می شود. طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی در مشهد ، این فرایند به دو صورت باز و بسته انجام می شود. که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید روش های عمل بینی را که در این سایت تهیه و ارائه شده است را مطالعه فرمایید.

قدم سوم : اعمال تغییرات

پس از اینکه پزشک با استفاده از تکنیک مورد استفاده خود ، به ساختمان بینی دسترسی پیدا کرد ، نیاز است تا با برداشتن استخوان یا غضروف ، بینی کوچک شود. البته گاها در برخی از بینی ها به خصوص بینی های گوشتی ممکن است در زمان اعمال تغییرات نیاز باشد تا به بینی غضروف پیوند زده شود. معمولا از غضروف سپتوم یا غضروف گوش ها و دنده برای اینکار استفاده می شود.

قدم چهارم : اصلاح و درمان مشکلات

اگر فرد به منظور درمان انحراف یا رفع پولیپ بینی ، اقدام به انجام جراحی بینی در مشهد کرده باشد ، در این مرحله اگر تیغه بینی منحرف شده باشد ، می توان آن را صاف کرد و با از بین بردن برآمدگی های داخل بینی ، تنفس بیمار را بهبود بخشید.

قدم پنجم : بخیه و بستن برش ها

با اتمام مراحل کار و اعمال تغییرات و فرم دهی بینی ، نیاز است تا پزشک با استفاده از بخیه های جذبی و معمولی برش های ایجاد شده را ببندد. معمولا در پایان پزشک تاریخی را برای کشیدن بخیه های غیر جذبی به شما اعلام می کند که باید در زمان تعیین شده برای کشیدن بخیه ها به او مراجعه کنید.

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان

استفاده از غضروف در جراحی بینی

یکی از اعمالی که ممکن است در زمان انجام عمل زیبایی بینی پزشک به آن نیاز پیدا کند پیوند غضروف می باشد. استفاده از گرافت ها و در رینوپلاستی به وضعیت بافت های تحت درمان وابسته می باشد. هر چند استفاده از غضروف در اولین جراحی نیز رایج است اما معمولا از این تکنیک در روند های ترمیمی و زمانی که ساختار بینی بسیار ضعیف و سست باشد ، استفاده می شود. این تکنیک به بهترین جراح بینی مشهد یا دیگر شهر های ایران اجازه می دهد تا چارچوب بینی را تقویت کرده و بخش های که از بین رفته اند را به درستی بازیابی کند و در نهایت فرمی زیبا و ایده آل را برای بینی به وجود آورد. برخی از رایج ترین دلایل استفاده از گرافت غضروف شامل موارد زیر می باشد.

 • تقویت نوک بینی : گرافت ها در جراحی بینی در اغلب موارد به منظور تقویت چارچوب بینی ، به خصوص در بیمارانی که غضروف نوک بینی ان ها بسیار ضعیف و افتاده است مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از آن ها ، جراح می تواند ساختار نوک بینی را بهبود بخشد و در نهایت ظاهری متوازن تر ، برجسته تر و مطلوب را خلق کند.
 • بهبود جریان تنفس: یکی دیگر از دلایل تقویت بینی با غضروف بهبود تنفس می باشد. گرافت ها برای صاف کردن یا گشاد کردن مجرای جریان هوا و جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی ناشی از تخریب شدن مجاری بینی در زمان انجام عمل جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرند. گاها غضروف مورد استفاده که مسئول پشتیبانی از دیواره های جانبی بینی است در موقعیت مناسبی قرار ندارد و باید اصلاح گردد.

می توانید در خصوص اینکه آیا بینی شما نیاز به پروسه پیوند غضروف دارد یا خیر با پزشک خود صحبت کنید.

فیلم جراحی بینی کج در مشهد با دکتر عرفانیان 👃

انواع بینی برای انجام جراحی بینی 

تا به این جا شما با آناتومی بینی آشنا شدید و دریافتید که کدام یک از نواحی بینی در زمان انجام عمل زیبایی بینی اصلاح می شود و همچنین پی بردید که ساختمان بینی تمامی افراد یکسان می باشد. اما مسئله ای که باعث می شود بینی افراد با یک دیگر تفاوت داشته باشد و انواع بینی را به وجود آورد میزان ضخامت پوست بینی می باشد. به طور کلی بینی بر اساس ضخامت پوست و همچنین استحکام غضروف های تشکیل دهنده آن به دو دسته عمل بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که در ادامه به شرح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. 

 • بینی استخوانی 

بینی های استخوانی از لحاظ ظاهری دارای قوزی بر روی پل بینی هستند که به آن ها بینی عقابی نیز گفته می شود. پوست آن ها بسیار نازک بوده و از همین رو لمس استخوان زیر پوست به سادگی امکان پذیر می باشد از همین رو اگر جراح رینوپلاستی در حوزه عمل جراحی بینی در مشهد تخصص کافی نداشته باشد به راحتی می توان عیوب باقی مانده بر روی بینی را مشاهده کرد اما در عین حال این نوع بینی ها به دلیل برخوردار از غضروف و استخوانی مقاوم و مستحکم به عنوان بهترین نوع بینی برای انجام عمل بینی محسوب می گردند. چرا که خلاقیت و ظرافت کار های که بهترین دکتر عمل بینی در مشهد بر روی آن اعمال می کند قابل مشاهده بوده و تورم و کبودی کمی را به وجود می آورد. 

 • بینی گوشتی

طبق گفته های دکتر عرفانیان بهترین و متبحر ترین دکتر جراحی بینی مشهد ، مشخصه های این نوع بینی این است که نوک بینی کمی دارای حالت پهنی است و پوست آن از ضخامت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این نوع بینی ها در زیر پوست به میزان بسیار زیادی بافت همبند دارند و دارای غدد چربی فعال بسیار زیادی در قسمت پوست نوک بینی می باشند به نحوی که اگر با دو انگشت پوست نوک بینی خود را فشار دهید خواهید دید که مقداری چربی از پوست شما ترشح می شود. این نوع مدل بینی دارای بافتی غضروفی و ضعیف است که به دلیل ضخامت پوست جزئیات غضروف و استخوان به راحتی قابل مشاهده نمی باشد. در عمل زیبایی بینی گوشتی برای اینکه نتایجی مطلوب و ایده آل به دست آید استخوان بندی و شکل غضروف بینی تغییر خواهد کرد و این کار با استفاده از روش های مختلفی از قبیل گرافت گذاری و جا به جایی بافت ها انجام می پذیرد. نتیجه عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی معمولا به دلیل تورم زیاد پوست تا چندین ماه بعد از عمل بینی قابل مشاهده و قضاوت کردن نمی باشد. 

جراحی بینی در مشهد با دکتر عرفانیان

از کجا بفهمیم نتیجه جراحی بینی من خوب بوده یا خیر؟

برای مشاهده نتیجه عمل زیبایی بینی باید به مدت 6 ماه تا یک سال صبر کنید ، جرا که بعد از انجام عمل بینی شما با اولین چیزی که رو به رو می شوید ورم و التهاب بینی است. بهتر است بدانید که از بین رفتن کامل این تورم و التهاب به زمان طولانی نیاز دارد. از این رو برای مشاهده نتیجه نهایی باید کاملا صبور باشید و دچار نگرانی نشوید.

آیا افتادگی نوک بینی بعد از رینوپلاستی ممکن است ؟

بسیاری از افراد در خصصوص افتاده شدن نوک بینی و بازگشت نتیجه جراحی نگران بوده و هستند ، به خصوص افرادی که بینی گوشتی دارند. باید به این افراد بگویم امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین تکنیک های جدیدی که در این زمینه پزشکان از آن استفاده می کنند ، احتمال افتادگی نوک بینی به شدت کاهش پیدا کرده است. به عبارتی دیگر با تقویت کردن بافت و غضروف های بینی احتمال بروز این مشکل تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

ضخامت پوست در جراحی بینی

در طول عمل زیبایی بینی ، چارچوب بینی دستخوش بیشترین تغییر می شود. البته در بینی های گوشتی در برخی موارد در پوست تیز تغییراتی مانند کاهش ضخامت پوست انجام می شود. تغییراتی که در چارچوب بینی ایجاد می شود ، با پوست بینی پوشش داده می شود و اگر پوست از ضخامت بالایی برخوردار باشد ، زیبایی خلق شده در اسکلت بینی نمی تواند به راحتی نمایان شود. یکی از ایراداتی که به بینی های گوشتی وارد است و باعث می شود تا مراحل جراحی آن ها کمی سخت و پیچیده شود ، پوست ضخیم آنهاست. پوست ضخیم علاوه بر اینکه زیبایی های شکل داده شده به استخوان بینی را در زیر خود پنهان می کند ، به علت وزن زیاد خود باعث وارد آمدن فشار بر روی بافت غضروفی می شود. در این شرایط پزشک سعی می کند تا با استفاده از تکنیک های مختلف و اصولی ضخامت پوست را به حالت ایده آل برساند.

بهتر است بدانید که اصلاحاتی مانند بینی گوشتی یا استخوانی و غضروفی که به صورت رایج برای توصیف انواع بینی توسط پزشکان و بیماران به کار برده می شود اگر چه یک دسته بندی علمی و تخصصی نیست اما تا حدودی برای برقراری ارتباط و همچنین درک متقابل میان بیمار و جراح کمک کننده می باشد. از دیدگاه علم و دانش دو ویژگی مهم و تاثیر گذار بر نتایج جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران میزان ضخامت پوست و مقاومت غضروف ها می باشد. هر چه پوست بینی از ضخامت بیشتری برخوردار باشد و غضروف های آن ضعیف باشند نتایج جراحی دماغ محدود تر می باشد. به یاد داشته باشید با وجود این که در موارد بسیار زیادی نمای ظاهری بینی دو فرد به ظاهر همانند هم می باشند اما از دیدگاه تخصصی و جراحان زیبایی بینی ، بینی ها دارای انواع مختلفی هستند که عمل بینی  بر روی آن ها موجب به وجود آمدن نتایج مختلفی می شود. شاید آن چه که باعث شده برخی از مراجعه کنندگان پارامتر شانس را در عمل زیبایی بینی خود پر رنگ و مهم تصور کنند عدم توجه به این نکات مهم می باشد که در دو بینی به ظاهر شبیه به هم توسط دکتر بینی نتایج مختلفی خلق کند. از همین هر فرد تنها بعد از انجام یک معاینه کامل توسط بهترین دکتر جراحی بینی مشهد می تواند از ویژگی های خاص بینی خودش آگاه شود. به همین دلیل نباید بینی خود را با شخصی دیگر مقایسه کنید. 

تزریق شکل بینی با تزریق فیلر

تزریق فیلر به بینی یا همان اصلاح فرم بینی بدون استفاده از تیغ جراحی امروزه یکی از روش های شایع شده است که معمولا با نتایج خوبی همراه نیست. چرا که فیلر ها موقتی هستند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اثر آن ها از بین می رود. از همین رو نمی تواند نتایج جالبی را به وجود آورد. این روش را معمولا کسانی انتخاب می کنند که چندان از فرم بینی خود ناراضی نیستند و مشکلاتشان بسیار جزئی است و به همین دلیل کاندیدای مناسبی برای انجام عمل زیبایی بینی محسوب نمی شوند ، ترجیح داده می شود. اثرات فیلر ها بلافاصله بعد از درمان قابل مشاهده است اما برای اینکه عوارض جانبی با خود به دنبال نداشته باشد باید توسط یک پزشک مجرب و متبحر انجام گیرد.

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان

چرا عمل بینی پرطرفدار است؟ 

ممکن است این سوال برایتان به وجود آید که چرا عمل های زیبایی بینی این قدر در میان عموم پرطرفدار و محبوب است ؟ در پاسخ باید بگویم که عمل های زیبایی به خصوص جراحی زیبایی بینی و درمانی با خود مزیت هایی همراه دارد که باعث شده افراد بسیار زیادی نسبت به انجام آن ترغیب شوند. ما در این بخش از مقاله به برخی از این مزیت ها اشاره خواهیم کرد. 

 • ایجاد تعادل و هماهنگی 

از نظر علم زیبایی شناسی چهره ای زیبا و بدون نقص تلقی می شود که میان اجزای چهره تعادل و هماهنگی وجود داشته باشد. با انجام عمل زیبایی بینی توسط یک جراح بینی مجرب و متبحر می توان بهترین و مناسب ترین فرم را برای به وجود آوردن هماهنگی و تناسب در چهره خود به وجود آورد. 

 • رفع مشکلات تنفسی 

همانطور که در طول مقاله نیز گفته شد عمل بینی تنها با هدف زیبایی انجام نمی پذیرد و گاها افراد این پروسه را برای برطرف کردن مشکلات تنفسی ایجاد شده بر اثر انحراف بینی ، شکستگی بینی ، کجی بینی و وجود پولیپ انتخاب می کنند. وجود چنین مشکلاتی می تواند موجب بروز تنگی نفس و مشکلات این چنینی شود. برای رفع چنین مشکلی نیاز است تا حتما عمل جراحی صورت پذیرد. 

 • حضور پر رنگ در اجتماع 

زمانی که مشکلات و ایرادات ظاهری بینی برطرف شود و در بین اجزای چهره و بینی شما هماهنگی و تناسب وجود داشته باشد ، اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند. با افزایش اعتماد به نفس نیز فرد حضور پر رنگ تر و بهتری در اجتماع دارد.

مزایای انجام عمل زیبایی بینی

اگر قصد انجام این فرایند را داشته باشید ،  ممکن است با مشکلاتی از قبیل ، برجسته بودن نوک بینی ، کج بودن پل بینی ، سپتوم کج و منحرف ، یا نقص های عملکردی یا فانکشنال در بینی خود رو به رو باشید. زمانی که این مشکلات با موفقیت کامل توسط بهترین و متبحر ترین دکتر جراحی بینی مشهد یا دیگر شهر های ایران برطرف شود ، شما می توانید مزایا خارق العاده آن را مشاهده نمایید. برخی از مزایای که بعد ها با آن رو به رو می شوید ، شامل موارد زیر هستند:

 • به وجود آمدن تقارن و توازن در صورت و بهبود شکل ظاهری بینی
 • ایجاد فرمی جذاب و زیبا در بینی که با دیگر ویژگی های صورت هماهنگ باشد.
 • کوچک و خوش فرم شدن بینی بدون ایجاد مشکل در ظاهر بینی
 • خوش تراش شدن بینی و داشتن شکل ظاهری جذاب تر و صاف تر به مدد برداشتن قوز و دیگر نقص ها از روی بینی
 • تنفس راحت تر
 • افزایش کیفیت زندگی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس در نتیجه بهبود چهره

اگر با خواندن موارد خود تصمیم گرفتید عمل بینی را انجام دهید و از مزایای آن به خصوص افزایش اعتماد به نفس بهره مند شوید ، بهتر است عجله نکنید و قبل از هر اقدامی یک دکتر جراحی زیبایی بینی خوب در شهر محل سکونت خود پیدا کنید و با او در رابطه با اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی در مشهد هستید یا خیر صحبت کنید. متقاضیان گرامی می توانند برای بهره مند شدن از بهترین و باکیفت ترین نتایج می توانند به دکتر داریوش عرفانیان بهترین و متبحر ترین جراح بینی مشهد مراجعه نمایند.

فیلم جراحی بینی در مشهد توسط دکتر عرفانیان

از نظر یک دکتر بینی خوب در مشهد ، جراحی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که در متن فوق اشاره کردیم ، نیاز است تا به یک جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب که در حوزه عمل های زیبایی بینی مشغول به فعالیت می باشد ، مراجعه نمایید تا وی شما را بر اساس فاکتور های مختلفی بررسی کند و اعلام نماید که آیا شما گزینه ای مناسب برای انجام رینوپلاستی هستید یا خیر.

داوطلبین ایده آل برای انجام عمل زیبایی دماغ معمولا افرادی هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و از نتایج درمان خود انتظاراتی منطقی و درست دارند. بهترین و متبحر ترین پزشک مشهد ، قادر به درمان بیماران در سنین مختلف بوده اما به دلیل محدودیت های که عمل جراحی بینی در مشهد و دیگر شهر های ایران دارد ، حداقل سن برای دختران ، جهت قرار گرفتن تحت عمل جراحی ، 15 سالگی و برای پسران 18 سالگی می باشد. همچنین لازم است که زیباجو تا زمانی که به رشد کامل برسد و رشد بینی تکمیل شود ، از قرار گرفتن تحت جراحی زیبایی بینی دست نگه دارد. چرا که این اقدام پیش از تکمیل فرایند رشد و انجام آن درسنین پایین می تواند به تغییر نتایج جراحی منجر شود. لازم به ذکر است به جز موارد گفته شده ، موارد دیگری نیز هستند که جراح زیبایی بینی آن ها را در زمان معاینه بررسی خواهد کرد.

بینی من بعد از عمل زیبایی بینی چه شکلی می شود؟؟ 

ممکن است سوال خیلی از متقاضیان عمل بینی این باشد که در آخر بعد از انجام جراحی بینی در مشهد ، بینی من به چه شکل خواهد بود. کنجکاوی در رابطه با این مسئله کاملا طبیعی است چرا که بعد از پی بردن به فرم نهایی بینی می توان نمونه کار های مشابه آن را بررسی کرد و در آخر خود را برای داشتن فرمی زیبا و جذاب آماده کرد. امروزه مدل های متنوعی در حوزه جراحی زیبایی بینی معرفی شدن که هر کدام از آن ها خصوصیات و طرفداران خاص خود را دارند. ویژگی هر یک از مدل های بینی از نظر شکل ظاهری دارای تفاوت های کوچک و بزرگی هستند. اما نکته ای که بهترین دکتر رینوپلاستی در مشهد در مرحله تصمیم گیری برای انتخاب مدل آن تمرکز می کند این است که آیا مدل انتخابی برازنده چهره و متناسب با سایر اجزای صورت می باشد یا خیر. به طور کلی بینی را می توان به سه فرم طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی جراحی کرده و در نهایت نتایجی خارق العاده و زیبا به دست آورد. انتخاب اینکه کدام یک از آن ها برای عمل بینی شما مناسب است نیاز به بررسی و معاینه دقیق بینی و ویژگی های چهره شما دارد. 

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان

انواع مدل عمل بینی

پیش از انجام جراحی بینی در مشهد مهم ترین موضوعی که بین شما و جراح رینوپلاستی انتخابی شما مورد بررسی قرار می گیرد و باید در خصوص آن به درستی تصمیم بگیرید ، مدل بینی مورد علاقه شما می باشد. از آنجایی که تمامی مدل های بینی برای تمامی افراد مناسب نمی باشد نیاز است در این خصوص دقت بسیار زیادی داشته باشید و پزشکی را برای انجام عمل زیبایی بینی مشهد انتخاب کنید که قادر باشد با تکیه بر دانش ، مهارت و تجربه خود بهترین و متناسب ترین نتایج را خلق کند تا دیگر شما نیازی به جراحی ترمیمی بینی نداشته باشید. با انجام عمل بینی به نتایج زیبا و جذاب دست پیدا کنید. از جمله مدل های بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مدل طبیعی

همانطور که از نام این نوع بینی بر می آید ، خصوصیات ظاهری آن بسیار شبیه به ساختار بینی اصلی و طبیعی می باشد. برای مثال در این نوع بینی ها نوک بینی به هیچ وجه به سمت بالا هدایت نمی شود و پل بینی بسیار صاف می باشد. به طور کلی تغییراتی که بر روی بینی برای خلق این نوع فرم به وجود می آید بسیار محدود می باشد. در جراحی بینی طبیعی اولویت با بهبود شکل بینی به گونه ای است که با دیگر اجزای چهره شما هماهنگی و تناسب داشته باشد و باعث افزایش زیبایی و جذابیت چهره شود. طی انجام این نوع عمل بینی در مشهد مشکلات عملکردی و ساختاری بینی بهبود پیدا کرده و جراح با محدودیت های بسیار کمی رو به رو می باشد.

 

جراحی بینی

 

 • مدل فانتزی

در بینی های فانتزی یا عروسکی محدوده تغییرات اعمال شده بر روی بینی بسیار زیاد می باشد. به عنوان مثال نوک بینی در این نوع مدل تا زاویه 100 الی 105 درجه از لب بالای فرم دهی می شود. از طرفی دیگر به خاطر اینکه پزشک طی انجام جراحی بینی فانتزی نوک بینی را به سمت بالا هدایت می کند ، قوس و انحنای خاصی بر روی پل بینی به وجود می آید که شدت آن بسیار زیاد می باشد. به طور کلی بینی با این فرم نسبا به سایر مدل ها بسیار کوچک بوده و شباهت بسیار زیادی به بینی عروسک ها دارد. این نوع بینی به دلیل تغییراتی که با خود به دنبال دارد مناسب کسانی است که چهره ای کوچک و بینی استخوانی دارند و صورتشان از ظرافت خاصی برخوردار است. در نتیجه بینی عروسکی به هر شخصی پیشنهاد داده نمی شود.

 • مدل نیمه فانتزی

در مدل نیمه فانتزی مجموعه ای مشترک از ویژگی های بینی عروسکی و طبیعی در کنار یک دیگر قرار دارند. به عنوان مثال در بینی نیمه فانتزی پل بینی به اندازه فرم طبیعی صاف نبوده اما به شدت بینی های عروسکی نیز نمی باشد و از یک قوس جذاب و زیبا برخوردار می باشد. با این که سایز بینی های نیمه عروسکی به اندازه بینی های فانتزی کوچک نمی شود اما سایز بینی طبیعی نیز نخواهد بود. جراحی بینی نیمه فانتزی طرفداران خاص خود را دارند و عوارضی که فرم فانتزی با خود به دنبال دارد را در پی ندارد. 

توضیحات دکتر عرفانیان در خصوص جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی

آیا عمل بینی می تواند خطرناک باشد؟

جراحی بینی چه در مشهد و چه در سایر شهر های ایران با وجود ایمن بودن و بدون محدودیت بودن برای تمامی افراد پیشنهاد نمی شود. این دسته از افراد باید یا روش دیگری را برای درمان مشکلات خود پیش بگیرند یا در ابتدا اقدام به بهبود شرایط نمایند. اگر شما نیز کنجکاو شده اید که بدانید عمل بینی برای چه کسانی خطرناک است یا اینکه برای چه افرادی می تواند عوارض جانبی داشته باشد توصیه می کنیم ادامه این بخش از مقاله را مطالعه فرمایید.

 • به بیماری های عفونی دچار هستی؟؟

اگر به بیماری های عفونی دچار هستید بهتر است ، از انجام عمل زیبایی بینی و حتی سایر عمل های زیبایی غیر ضروری منصرف شوید. چرا که این احتمال وجود دارد با انجام این پروسه بدن شما ضعیف تر شود و به بیانی دیگر سیستم ایمنی شما آسیب ببیند و در نهایت بیماری شما تشدید یابد. علاوه بر آن نیز ممکن است جراح بینی و کادر درمان نیز به بیماری عفونی شما دچار شوند. در صورتی که به بیماری هپاتیت و ایدز دچار هستید لازم است از انجام جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران خودداری کنید. علت اصلی این توصیه در درجه اول حفظ سلامتی شما است.

 • یک ورزشکار هستید؟؟

اگر کمی دقت کنید خواهید دید که شکسته شدن بینی و اصابت ضربه به بینی در ورزشکاران بسیار زیاد است. به خصوص کسانی که ورزش های پر خطر و تماسی مانند کشتی ، والیبال ، بوکس ، کاراته ، بسکتبال ، فوتبال و غیره را به صورت حرفه ای دنبال می کنند. اصابت ضربه خود می تواند مسئله باشد که سبب شده است شما اقدام به انجام عمل بینی کنید و هم می تواند مشکلی باشد که باعث شود در آینده نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کنید و بینی شما بعد از عمل کج و بد فرم شود. این مسئله باعث می شود تا بهترین جراحان بینی مشهد ، توصیه کنند عمل زیبایی بینی را به بعد از کنار گذاشتن فعالیت ورزشی خود موکول کنید. به زمانی که دیگر قصد انجام ورزش های پر خطر مانند فوتبال یا کشتی را ندارید. با این کار دیگر نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی نخواهید داشت.

 • سن شما چقدر است؟؟

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح می شود این است که سن مناسب برای انجام عمل جراحی چقدر است؟ باید بگویم اگر دختر هستید و سن شما پایین تر از 16 سالگی است و اگر پسر هستید و سن شما پایین تر از 18 سالگی است بهتر است جراحی بینی را انجام ندهید. چرا که انجام این پروسیجر در این بازه سنی با محدودیت همراه است و بینی تا زمان رسیدن به این سن در حال رشد و تغیر می باشد. از همین رو می توان گفت زمانی جراحی کردن بینی امکانپذیر است که استخوان ها ، غضروف و سایر ساختار های بینی به طور کامل رشد کرده باشند. اعمال تغییرات ریز و درشت بر روی عضوی که خود در حال رشد است هیچ فایده ای نخواهد داشت و حتی می تواند موجب بروز بی نظمی و بدفرمی چهره شود.

 • بیماری قلبی دارید !!

جراحی بینی در بیماران قلبی کمی با ریسک همراه است. همه چیز در این فرایند به بیماری شما و شدت آن بستگی دارد. اگر دچار بیماری های قلبی و عروقی هستید ، تحت نظر پزشک متخصص قلب خود می توانید جراحی را بدون هیچ نوع نگرانی انجام دهید. به یاد داشته باشید که در رابطه با عمل بینی در بیماران قلبی همواره اطلاعات ضد و نقیضی وجود دارد که در ادامه به توضیح کلی آن خواهیم پرداخت.

 • از شرایط روحی خوبی برخوردار هستید !!

یکی از مهم ترین شرایط لازم و حیاتی برای انجام عمل زیبایی بینی ، داشتن روحیه مناسب است. متاسفانه برخی از افراد دچار استرس بسیار شدید و حاد می شود و تا زمانی که این استرس در آن ها مهار نشود ، امکان انجام رینوپلاستی برای آن ها فراهم نخواهد شد در زمان استرس ، تپش قلب نیز افزایش پیدا می کند و فشار خون بالا می رود. جراحی بینی در چنین شرایطی ، ممکن است به قیمت جان فرد تمام شود. شما باید یک هفته پیش از انجام عمل بینی در محیطی بسیار آرام و به دور از تنش ها و نگرانی ها ، زندگی کنید. هر نوع انرژی منفی که بتواند بر روی نظر شما ، روحیه تان و غیره تاثیر بگذارد باید دور شود. اگر در روز انجام جراحی رینوپلاستی ، استرس شدیدی داشته باشید متخصص از انجام عمل جراحی منصرف شده و تا زمانی که شرایط روحی شما به حالت نرمال نرسد ، جراحی را بر روی شما انجام نمی دهد. در مواردی که استرس متقاضی بسیار شدید باشد ، ممکن است نیاز باشد با یک مشاور صحبت شود ، تا مشکل برطرف شده و در شرایط کاملا ایده آل و نرمال جراحی زیبایی بینی انجام پذیرد. به طور کلی پزشک در جلسات مشاوره در این خصوص با شما صحبت خواهد کرد.

آیا چاق شدن یا لاغر شدن بعد از عمل بینی تاثیر دارد ؟

همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد بینی از استخوان ، غضروف و مقداری بافت چربی که در بینی های گوشتی و استخوانی متفاوت است ، تشکیل شده است. از همین رو چاق یا لاغر شدن افراد نمی تواند تاثیر مستقیمی بر روی نتایج جراحی زیبایی بینی داشته باشد. اما اگر بعد از انجام جراحی دچار اضافه وزن قابل ملاحظه ای شدید ، از آنجایی که مقداری چربی در اطراف بینی مانند گونه ها جمع شده است ، ممکن است صورتتان کمی بزرگ تر ، چاق تر و متورم تر نشان داده شود و در نهایت نیز تناسب میان بینی و سایر اجزای چهره شما از بین برود. اما باید این موضوع را بدانید که بینی هیچ تغییری نخواهد کرد و بزرگ تر یا کوچک تر نمی شود و تمامی این تغییرات ظاهری به دلیل بزرگ تر شدن سایر اجزای چهره شما است. پس زیاد نگران این موضوع نباشید.

البته ناگفته نماند که تورم و بزرگ شدن صورت در 6 ماه ابتدایی بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است و به دلیل تورم صورت است نه به دلیل چاق شدن صورت شما.

دریافت مشاوره قبل از جراحی بینی در مشهد

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اقدامات پیش از عمل زیبایی بینی در مشهد یا حتی دیگر شهر های ایران ، دریافت یک مشاوره خوب و کامل از یک پزشک مجرب و متبحر می باشد ، در طول جلسه مشاوره ای که شما با پزشک دارید ، باید در خصوص مسائل مختلفی که با روند پیش روی شما مرتبط است ، مانند سابقه پزشکی ، دارو هایی که در حال مصرف هستید ، مشکلاتی که با بینی خود دارید (چه از نظر ظاهری و چه از نظر تنفسی) صحبت کنید.

 بهترین دکتر جراحی بینی در مشهد ، در ابتدای این امر از اهداف شما برای انجام عمل جراحی آگاه می شود و سپس با توجه به مشکلات ظاهری و عملکردی که در بینی تان وجود دارد و شما مایل به اصلاح و درمان آن ها هستید طرح درمان را ترسیم خواهد کرد. تمامی این اطلاعات به پزشک کمک می کند تا فرم نهایی خلق شده طی رینوپلاستی را تعین کند و نتیجه ای ایده آل و مطلوب با انتظارات شما را به ارمغان آورد. در جلسات مشاوره پیش از جراحی بینی در مشهد ، برای اینکه شما برای انجام عمل جراحی اماده شوید و پس از آن به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کنید ، پزشک نکاتی را در خصوص مراقبت ها و اقدامات قبل و بعد از جراحی بیان می کند. 

از همین رو توصیه می شود در این جلسات با خود همراه داشته باشید تا در صورت فراموش کردن نکته ای وی آن ها را به شما یاد آوری کند. حتی می توانید توضیحات پزشک را یادداشت کرده یا صدای پزشک را ضبط کنید. البته از آنجایی که نکات مراقبتی بسیار زیاد هستند و در هر فرد ممکن است مشکلی به وجود آید که پزشک در جلسه مشاوره آن ها را بیان نکرده باشد ، بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی که در سایت پزشک متخصص شما وجود دارد مراجعه کنید.

 نکاتی که در جلسات مشاوره بیان می شود ، نکات معمولی و کوچکی هستند که همه افراد باید آن ها را رعایت کنند ، اما در مقاله مراقبت های بعد از عمل بینی شما می توانید توضیحات کامل تری در خصوص نکات مراقبتی که از دید پزشکتان بسیار مهم است ، به دست آورید.

آیا عمل بینی درد دارد؟

یکی از ترس ها و نگرانی های افراد متقاضی رینوپلاستی این است که این فرایند با درد و خونریزی زیاد همراه است. در حالی که این چنین نیست و این ترس و نگرانی کاملا بدون دلیل و غیر منطقی می باشد. چرا که جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد و به همین خاطر فرد در حین انجام عمل زیبایی بینی دردی را احساس نخواهد کرد. با این وجود با اتمام پروسه جراحی و کسب هوشیاری بیمار ، درد دوباره باز می گردد و بیمار را آزار خواهد داد. به همین خاطر پزشکان و متخصصان جراحی زیبایی بینی بعد از انجام پروسه مورد نظر دارو های مسکن را تجویز می کنند تا فرد با استفاده از آن ها قادر به کنترل درد خود باشد. توصیه می شود از دارو های تجویز شده زمانی استفاده کنید که هنوز درد شدت نیافته و قابل کنترل است.

آیا کاهش حس بویایی بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

تا چند روز بعد از عمل زیبایی بینی به دلیل وجود اسپلینت در درون بینی ، حس بویایی به شدت کاهش پیدا می کند اما با برداشتن آن قدرت بویایی به حالت قبل خود باز می گردد. در برخی از مواقع که بیمار پیش از جراحی ، مبتلا به رینیت یا التهاب مخاط بینی است تا مدتی بعد از عمل زیبایی بینی ممکن است به دلیل رینیت واکنشی ، دچار کاهش یا تغییر در حس بویایی شود. اما اگر حس بویایی شما به طور کامل و دائمی از بین برود ، ناشی از شکسته شدن صفحه غربالی قائده جمجمه و صدمه به پیاز بویایی است که در اثر تکنیک نادرست در حین انجام عمل راینوپلاستی پدید می آید. اگر بعد از گذشت یک ماه از عمل جراحی بینی خود هنوز هم بویایی شما بازنگشت با پزشک خود مشورت کنید.

تصاویر دکتر عرفانیان و زیباجویان ایشان در مشهد

چه جراحی هایی را می توان با جراحی بینی همزمان انجام داد ؟

برخی از بیماران بنا بر دلایل مختلف ، تصمیم می گیرند تا رینوپلاستی را با سایر فرایند های جراحی ، از جمله بلفاروپلاستی ، پروتز چانه ، جراحی زیبایی گوش ، سپتوپلاستی یا پولیپ بینی انجام دهند. بعضی از بیماران این گزینه را به این دلیل انتخاب می کنند که بیش از یک ویژگی در صورت دارند که نیاز به بهبودی و اصلاح فرم داشته باشد یا با این کار برای به دست آوردن تعادل بیشتر در ویژگی های صورت انجام می دهند.

زمانی که در سلامتی کامل به سر می برید و سالم و سر زنده هستید و جراحتان نیز یک پزشک با مهارت ، با تجربه و دارای بورد تخصصی باشد ، ترکیب عمل زیبایی بینی با سایر جراحی ها ، خیلی طولانی تر از یک فرایند واحد نمی باشد و خطر مربوط به هر یک از این تکنیک ها را به طور چشمگیری افزایش نخواهد داد.

با اینکه انجام عمل زیبایی بینی و جراحی های دیگر به طور همزمان پروسه ای امکان پذیر و شدنی است اما روش ترکیبی کمی پیچیده تر می شود و تنها باید توسط یک جراح دارای بورد تخصصی و با تجربه فراوان در انجام هر دو روش انجام پذیرد. بهترین دکتر جراحی بینی شما در طول مشاوره ، هر بخشی از صورت را که نیاز به انجام جراحی داشته باشد را در نظر گرفته و شرایط شما را بررسی می کند تا مطمئن شود متقاضی مناسبی برای انجام این عمل جراحی باشید. انجام بیش از یک عمل جراحی بر روی صورت در یک زمان کمی گران تر بوده و شامل دوره بهبودی طولانی تری نسبت به یک روش مستقل می باشد.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان یا همچنین رزرو نوبت می توانید با شماره 09150026286 تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس موجود در سایت را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

عمل بینی در 17 سالگی یا 60 سالگی

ممکن است برای خیلی از افراد سوال باشد که در چه زمانی می توان نسبت به انجام عمل زیبایی بینی اقدام کرد؟ برخی از افراد بر این باور هستند که به دلیل ایجاد برش و استفاده از دارو های بیهوشی حتما نیاز است تا بیمار بدون توجه به جنسیت او ، به سن 18 سالگی رسیده باشد. اما آیا واقعا این چنین است؟ آیا به نظر شما حتما نیاز است تا بیمار برای انجام جراحی زیبایی بینی باید به سن قانونی برسد؟ در این زمینه پاسخ های متفاوتی وجود دارد ، به عنوان مثال برخی از پزشکان بر این باور هستند که زنان بعد از رسیدن به سن بلوغ و شروع زمان قاعدگی خود می توانند اقدام به جراحی بینی در مشهد کنند و برخی دیگر بر این باور هستند که در کنار سن بیمار ، شخصیت روحی و روانی نیز مهم است و باید به آن توجه کرد.

اما در این خصوص باید بگویم که سن مناسب برای عمل بینی برای هر شخص با هر جنسیتی متفاوت است و بیمار باید اطلاعات درست و کافی در خصوص روند جراحی خود ، خطرات و عوارض جانبی آن داشته باشد تا با آگاهی کامل نسبت به انجام آن اقدام کند. از همین رو بهتر است در ابتدا تا پایان سن بلوغ خود صبر کنید و سپس هر زمان که احساس کردید نیاز به انجام عمل زیبایی بینی دارید برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم به بهترین و متبحر ترین جراح زیبایی بینی شهر محل زندگی خود مراجعه کنید.

در پاسخ به این سوال که آیا افراد در سن 60 سالگی یا 50 سالگی می توانند بینی خود را عمل کننده نیز باید بگویم ، جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران در سنین بالا انجام ، می تواند به یک چالش بسیار بزرگ تبدیل شود. پوست صورت در این بازه سنی ، پوست صورت شروع به افتادن می کند ، به همین دلیل پس از اتمام جراحی ، کشیدن و صاف کردن پوست بسیار دشوار می باشد. به طور کلی ، نوع پوست بینی و همچنین میزان انعطاف پذیری و الاستیسیته پوست اهمیت فراوانی در رینوپلاستی دارد. از همین رو رینوپلاستی برای افرادی که دارای سن بالا تر از 50 سال هستند چالش برانگیز و پر تلاطم خواهد بود.

بهتر است بدانید عمل بینی در سر تا سر ایران چه در مشهد و چه در شهر های دیگر پروسه ای است که به جهت رفع مشکلات تنفسی بینی و همچنین بهبود ظاهر بینی انجام می شود ، اگر با بینی خود مشکل جدی ندارید یا از مشکلات تنفسی رنج نمی برید بهتر است اقدام به انجام این عمل نفرمایید.

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان

جراحی بینی در بیماران مبتلا به روماتیسم

روماتیسم مفصلی یا آرتریت روماتوئید نوعی دیگر از بیماری های خود ایمن می باشد که در اثر آن سیستم ایمنی بدن به بافت های خود حمله کرده و باعث ایجاد التهاب ، درد و تورم در مفاصل بدن می باشد. التهابات ایجاد شده بر اثر این نوع بیماری باعث می شود تا مفاصل دردناک ، داغ و متورم گردند و حرکت آن ها کمی با محدودیت همراه باشد. خشک شدن مفاصل در هنگام بیدار شدن از خواب یکی از رایج ترین و مهم ترین مواردی است که بیماران مبتلا را اذیت می کند. این بیماری معمولا مزمن بوده و اگر بدون درمان رها شود ، در طولانی مدت التهابات ایجاد شده از روماتیسم مفصلی می تواند به مفاصل آسیب جدی برساند و در نهایت موجب تخریب و از بین رفتن مفاصل گردد. علت بروز چنین مشکلی همچنان مشخص نمی باشد.
اما از آنجایی که عمل بینی پروسه ای است که تمامی افراد متقاضی انجام آن هستند ، لازم دانستیم در این خصوص توضیحاتی را ارائه دهیم که آیا امکان دارد بیماران مبتلا به روماتیسم بینی خود را عمل کنند یا خیر؟ از آنجایی که درد و التهاب ایجاد شده بر اثر این بیماری برای بسیاری از بیماران تحمل ناپذیر و آزار دهنده است کسانی که نیاز به انجام عمل زیبایی دارند ممکن است از این بابت دچار شک و تردید شوند. اما در این خصوص باید بگویم که اگر عمل جراحی بینی در مشهد بر روی کسانی که به روماتیسم خفیف دچار هستند انجام شود ، هیچ نوع مشکلی به وجود نخواهد آمد و همانند سایر افراد دوران نقاهت و ریکاوری معمولی و بی دردسری را طی خواهند کرد. اما کسانی که از روماتیسم مزمن رنج می برند نیاز دارند تا برای بررسی وضعیت خود و اینکه آیا کاندید مناسبی برای این عمل محسوب می شوند یا خیر به جراح بینی مراجعه کنند و از او مشورت بخواهند. در چنین شرایطی اگر جراح زیبایی بینی صلاح بداند و انجام این فرایند برای او مشکل خاصی را به وجود نیاورد ، عمل زیبایی بینی منعی ندارد.

جراحی بینی در افراد مبتلا به روماتیسم - دکتر عرفانیان

 

عمل بینی چقدر طول میکشه؟

مدت زمان انجام جراحی بینی در مشهد و دیگر شهر های ایران به عوامل متعددی بستگی دارد و زمان انجام آن برای افراد مختلف با توجه به شرایط آن ها ، می تواند متفاوت باشد. بسیاری از افراد پیش از شروع درمان در خصوص مدت زمان انجام جراحی و مدت زمان بیهوشی نگران هستند و سوالات زیادی در ذهن دارند. طبق گفته های دکتر عرفانیان برای پاسخ به این سوال نیاز است تا اطلاعاتی در خصوص نوع عمل زیبایی بینی و علت انجام آن در اختیار باشد تا بتوان زمان دقیقی را اعلام کرد.

آیا جراحی بینی برای افراد دیابتی با محدودیت همراه است؟

در شرایطی که هر نوع عمل جراحی زیبایی و درمانی برای افراد دیابتی پر خطر بوده و می تواند مشکلات بزرگی را برای او به وجود آورد ، عمل زیبایی بینی ، برای این افراد در صورتی که میزان سطح قند خون تحت کنترل باشد و پزشک معالج آن ها اجازه دهد ، قابل انجام می باشد و مشکلی را به وجود نمی آورد. افرادی که به دیابت مبتلا هستند ، می توانند با کمک جراح بینی خود ، جراحی بینی را با احتیاط کامل و بدون عوارض انجام دهند و از نتیجه به دست آمده بیشترین لذت را ببرند. اما به شرط اینکه بیمار تمامی نکات مراقبتی و توصیه های پزشک خود مو به مو عمل کند و برای انجام این فرایند بهترین و مجرب ترین دکتر عمل بینی مشهد یا شهر محل زندگی خود مراجعه کنند. چرا که در صورت عدم رعایت موارد فوق یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای افراد مبتلا به دیابت بعد از انجام عمل بینی به وجود می آید ، این است که سطح قند خون بیمار به مقدار بسیار زیادی افزایش پیدا کند و در نهایت به مشکلات جدی تری دچار شود.
اما باید در نظر داشت که گاهاً ترس و استرس باعث می شود تا سطح قند خون افزایش بگذارد ، از همین رو افرادی که قصد دارند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند ، در صورتی که نسبت به انجام عمل جراحی ترس یا نگرانی دارند باید پیش از عمل ، با پزشک خود صحبت کنند تا ترس و نگرانی های خود را از بین ببرند و با آرامش خیال نسبت به انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنند.
به طور کلی اشخاصی که قصد دارند عمل زیبایی بینی را انجام دهند باید پیش از انجام عمل جراحی ، سطح قند خون خود را کنترل کنند و بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی نیز مراقبت های لازم را به عمل آورند تا مشکلی جدی برای آن ها به وجود نیاید. هدف از تحت کنترل درآوردن سطح قند خون بیمار پیش از انجام جراحی بینی و بعد از آن تحت کنترل گرفتن شرایط اتاق عمل و دوره نقاهت است که می تواند بر روی نتیجه عمل تاثیر مثبتی بگذارد.

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان

مهم ترین عوارض جراحی بینی چیست؟

عمل زیبایی بینی نیز همانند سایر عمل های جراحی می تواند با عوارض کوچک و بزرگی همراه باشد که تمامی آن ها بستگی به خود شخص بیمار و پزشک معالج او دارد. عوارض بعد از عمل بینی می تواند به دلیل عوامل مختلفی از قبیل شرایط جسمانی بیمار ، نوع بینی ، میزان مهارت و تخصص پزشک و غیره رخ دهد. در ادامه به برخی از این عوارض اشاره شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و یافتن روش های جلوگیری کننده  توصیه می کنیم به مقاله عوارض جراحی بینی مراجعه کنید.

 • کبودی و التهاب میان نواحی اطراف بینی
 • کاهش قدرت بویایی به صورت موقت
 • خونریزی موقت بعد از عمل
 • عفونت
 • نامتقارن شدن سوراخ های بینی
 • تنفس سخت تر
 • گرفتگی بینی

نکته !!

تورم و کبودی بینی از جمله عوارض جانبی هستند که به طور طبیعی و در همه افراد رخ می دهند. از سویی دیگر تورم ممکن است بعد از گذشت چند سال از رینوپلاستی مجددا رخ دهد که روش پیشگیری آن را در مقاله عوارض جراحی بینی بیان کرده ایم.

جراحی بینی در بیماران قلبی

کسانی که به بیمار های قلبی و عروقی دچار هستند ، اولین و مهم ترین سوالی که از پزشک خود می پرسند و در رابطه با آن استرس و نگرانی بسیار زیادی دارند ایت است که آیا می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند یا خیر؟ در این خصوص باید بگویم عمل کردن بینی برای بیماران قلبی ممکن است کمی با چالش همراه باشد. به طور کلی می توان گفت این عمل جراحی را می توان بر روی کسانی که به بیماری قلبی دچار هستند انجام دداد اما این موضوع باز هم به صلاح دید پزشک و میزان گستردگی مشکل بستگی دارد. در اشخاصی که به دلیل انحراف شدید تیغه میانی بینی یا همان انحراف تیغه سپتوم بینی دچار گرفتگی قابل توجهی در مسیر تنفس از بینی هستند ، در مواردی جراحی می تواند مشکلات آن ها را برطرف کند و مشکل قلبی آن ها را درمان کند. اما در بیمارانی که بیماری قلبی آن ها ارتباطی به تنفس ندارد و متخصص قلب انجام جراحی و بیهوشی عمومی را برای او خطرناک تشخیص می دهد انجام عمل بینی صرفا با هدف زیبایی منطقی و کاری درست نمی باشد. از همین رو بهتر است تا یک جراح بینی مجرب و متبحر برای جراحی بینی خود در مشهد انتخاب کنید تا پس از بررسی شرایط شما راه درمانی مناسب و درستی را تشخیص دهد.

آیا پریود بودن در زمان انجام رینوپلاستی خطرناک است؟

یکی از مهم ترین نگرانی های زنان متقاضی جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران است که آیا پریود شدن در زمان انجام جراحی زیبایی بینی خطرناک و مشکل ساز می باشد یا خیر؟ اغلب افراد فکر می کنند به دلیل خونریزی در دوران عادت ماهانه ، نباید عمل جراحی را انجام داد چرا که ممکن است انعقاد خون صورت نگیرد. اما این تصور اشتباه بوده و انعقاد خون ناشی از انجام عمل رینوپلاستی ربطی به خونریزی و شروع سیکل قاعدگی ندارد. البته توصیه می گردد اگر دوران قاعدگی سخت و دردناکی دارید یا نکته ای وجود دارد که باید به پزشک جراح خود بگوید حتما اطلاع رسانی کنید. همچنین شما می توانید از جراح بینی خود بخواهید که در صورت امکان تاریخ عمل جراحی را به زمانی بعد موکول کند.
پریود شدن قبل ، بعد یا در حین انجام عمل جراحی بینی در مشهد نگرانی خاصی ندارد و برخلاف تصور عموم که باعث ایجاد تورم در خانم هایی که در دوران قاعدگی پف می کنند ، نمی شود. البته لازم به ذکر است در دو دسته از خانم ها بهتر است عمل جراحی همزمان با زمان عادت ماهانه آن ها نباشد.

 • دسته اول کسانی هستند که دوران پریودی آن ها با درد بسیار شدید و اذیت کننده همراه است. این اختلال دیسمنوره نامیده می شود. افرادی که به این مشکل دچار هستند به طور معمول انقباض هایی همراه با درد زیاد را در زیر شکم و کمر خود احساس می کنند که این مسئله می تواند میزان تحمل درد آن را کاهش دهد.
 • دسته دوم کسانی هستند که در زمان قاعدگی مقدار خونریزی بسیار زیادی می باشد. به این نوع مشکل اختلال منوراژی گفته می شود که باعث می شود مشکلات کوچکی را در روند درمان و جراحی بینی شما به وجود آید.
 • در صورتی که به شکل غیر طبیعی دچار خونریزی زیاد شدید یا حتی زمان اصلی شروع قاعدگی تان با روز عمل با هم یکی شدند ، در پروسه عمل زیبایی بینی شما مشکلی به وجود نخواهد آمد و شما می توانید مطابق با زمان تعیین شده عمل جراحی را انجام دهید.

دلیل عدم پریود شدن بعد از عمل بینی

جراحی بینی و متد های که برای انجام آن استفاده می شود هیچ نوع تداخل یا تاثیری در زمان و میزان خونریزی شما نخواهد داشت. اما گاها ممکن است به دلیل استرس عمل جراحی یا دوران نقاهت ، بیماران پریود نشوند و از این بابت کمی دچار ترس و استرس شوند که در این خصوص باید بگویم اصلا جای نگرانی نیست و به مرور زمان این حالت کاملا بهبود می یابد.

چه مدت بعد از رینوپلاستی می توان ورزش کرد؟
نوع ورزشی که قرار است شما آن را انجام دهید ، در تعیین زمان از سرگیری آن ، موثر می باشد. به عنوان مثال شما می توانید ورزش های سبک را بعد از گذشت دو ماه آغاز کنید. ورزش هایی از قبیل دویدن که فشار بسیار زیادی را به بدن وارد می کنند ، باید 3 الی 4 ماه بعد از عمل زیبایی بینی به تعویق انداخته شود. ورزش های رزمی که خطر اصابت ضربه به بینی در آن ها زیاد است ، نباید زود تر از 6 ماه یا یک سال از سر گرفته شوند چرا که می تواند نتیجه جراحی را تحت تاثیر خود قرار دهد.
ماساژ بعد از عمل بینی به چه شکل است؟
بیمار تحت هیچ شرایطی نباید بینی خود را با هدف ماساژ دادن لمس کند. در صورت نیاز برای انجام این کار نیز ، بهتر است به پزشک مراجعه کرده و این کار توسط خود پزشک انجام پذیرد. ماساژ دادن بینی به منظور بهبود ورم بینی یا شکل گرفتن بینی بهتر است تحت نظر پزشک انجام پذیرد.
افراد مبتلا به کم خونی می توانند عمل بینی انجام دهند؟
در صورت تشخیص ابتلا به کم خونی در آزمایش خون ، پزشک نخست توصیه می کند تا فرد اقدام به درمان کم خونی یا آنمی کرده و سپس اقدام به انجام رینوپلاستی کند. در صورتی که مشکل کم خونی برطرف شود ، انجام پروسه جراحی مورد نظر بلامانع خواهد بود.
افراد مبتلا به سینوزیت می توانند جراحی بینی انجام دهند؟
عمل کردن بینی بر روی چارچوب استخوانی و غضروف بینی انجام شده و هیچ نوع ارتباطی با سینوس ها ندارد. البته لازم به ذکر است در صورتی که انحراف بینی ، موجب بروز سینوزیت شده باشد ، در حین انجام عمل زیبایی بینی ، مشکل انحراف بینی و سینوزیت برطرف می شود.
در صورت مشاهده لخته خون در بینی چه باید کرد؟
در طول روز های نخست بعد از عمل بینی ، دلیل متورم شدن این اندام ، ترشحات مخاطب داخل بینی افزایش پیدا می کند. این ماده با خونابه های داخل بینی ترکیب خواهند شد و در زمان خارج شدن از داخل بینی به شکل لخته دیده می شوند. در این شرایط نباید از این بابت نگران باشید. چرا که این مشکل به مرور زمان بعد از گذشت چند روز خود بخود برطرف می شود.
چرا نباید بعد از عمل بینی در معرض آفتاب قرار بگیریم؟
بافت بینی شما تا دو ماه حساس است. قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید یا هر نوع منبع حرارتی شدید می تواند موجب افزایش دمای بدن و در نتیجه متورم شدن رگ ها در ناحیه تحت درمان می شود. علاوه بر تمامی این موارد نور خورشید دشمن شماره یک پوست است و به دلیل حساس بودن پوست بینی بعد از جراحی ، بهتر است از پوست خود در برابر نور خورشید مراقبت کنیم. به همین منظور توصیه می گردد در روز های ابتدایی بعد از عمل از کرم ضد آفتاب با spf بالایی 30 استفاده کنید.
قبلی
بعد

نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار

همانطور که می دانید چسب زدن به بینی بعد از انجام جراحی بسیار مهم و حساس است و باید در ابتدا به درستی اموزش های لازم را ببینید و در صورتی که سوال یا مشکلی دارید با دکتر جراحی بینی خود در میان بگذارید. پیش از اینکه آموزش های لازم را به درستی یاد بگیرد و بتوانید خودتان به تنهایی به بینی چسب بزنید ، هرگز اقدام به انجام چنین کاری نکنید ، چرا که این امکان وجود دارد تا نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی پیدا کنید. از همین رو توصیه می شود در ابتدای امر به آموزش های پزشک خود گوش دهید. در خصوص نحوه چسب زدن بینی توسط بیمار نیز باید بگویم ما در این خصوص مقاله ای جدا گانه برای راحتی شما و همچنین توضیح کامل مراحل به اضافه فیلم و عکس از نحوه چسب زدن بینی ، مقاله ای جدا گانه تهیه نموده ایم که شما می توانید به آن مراجعه کرده و اطلاعات کامل را به دست آورید. در این بخش از مقاله به توضیح خلاصه این فرایند پرداخته و از مزیت انجام آن و مشکلاتی که به دلیل درست چسب نزدن بعد از جراحی بینی  به وجود می آید ، صحبت خواهیم کرد.

در ابتدا باید چسبی درست و مناسب را که معمولا 1 سانتری متری و کاغذی است ، تهیه کنید. پس از آن پوست صورت خود را آرام و با آب و صابون بشویید و بعد از گذشت 10 دقیقه که صورت شما کاملا خشک شد ، شروع به چسب زدن کنید. مرحله بعدی این است که با توجه به سایز بینی خود ، چسب ها را در ابعاد 1 قطعه  چسب به اندازه 10 الی 12 سانتی متر و 6 الی 8 قطعه چسب به اندازه 3 الی 4 سانتی متر برش دهید و حالا شروع به چسباندن چسب های مخصوص بعد از عمل بینی کنید. مقابل آینه بیاستید ، چسب هایی که 3 الی 4 سانتی متر هستند را از بالای بینی به پایین صورت به شکل عرضی بچسبانید و سپس چسب های 10 الی 12 سانتی متری را به صورت U  شکل در زیر بینی قرار دهید. به گونه ای که در زیر بینی و در ناحیه کلوملا قرار گیرد و در ادامه نوار چسب از کناره بینی به سمت بالا قرار گرید.

سوال یکی از مراجعه کنندگان دکتر عرفانیان :

” سلام من عمل بینی گوشتی انجام دادم بعد از جراحیم بغل بینیم جوش زده باید چیکار کنم ؟ “

پاسخ سوال به صورت پادکست قرار داده شده ، شما عزیزان می توانید پادکست زیر را گوش دهید و پاسخ خود را بیابید.

آیا عمل بینی با بیهوشی انجام می شود یا بی حسی؟

به طور کلی انجام عمل زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود ، اما در موارد بسیار معدودی نیز ممکن است پزشک تشخیص دهد که باید این فرایند تحت بی حسی موضعی انجام پذیرد. به طور کلی باید بگویم افرادی که برای انجام جراحی زیبایی بینی کاندید می شوند ، افرادی هستند که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و از همین رو بیهوشی برای آن ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

عمل بینی با تامپون یا بدون تامپون ؟

جراحی بینی با تامپون باعث می شود تا غشای مخاطی بینی ثابت بماند تا بینی نیز بتواند از این طریق ثابت نگه داشته شود. در ضمن این موضوع باعث می شود تا با این کار پوست به استخوان بینی نیز چسبیده و دیگر حرکت نکند. همچنین مانع از ان شود که خون در زیر پوست بینی جمع شود. از این طریق به کاهش خونریزی کمک کرده و باعث می شود تا فرایند بهبود بافت های استخوانی و غضروفی بینی سریع تر شود. از طرفی دیگر فرم دهی مطلوب بینی و حفظ آن نیز از جمله مزایای مهم عمل بینی با تامپون است. پس از جراحی دماغ نیز تامپون ها می توانند بین 1 تا 4 روز در بینی بیمار باقی بماند.
نکته حائز اهمیت این است که در مواردی که در داخل هر دو سوراخ بینی تامپون قرار داده می شود ، تنفس کمی سخت تر می شود. اما بعد از گذشت یک یا دو روز پزشک اقدام به خارج کردن تامپون از داخل بینی می کند. گذاشتن تامپون در انتهای بینی هیچ تفاوتی را برای شما و روند بهبودیتان به وجود نمی آورد. تنها تفاوت آن ها این است که بعد از عمل بهترین جراح بینی مشهد به جای این که تامپون را در سوراخ های بینی شما قرار دهد از استنت های داخلی بینی یا بیرونی برای این کار استفاده می کند. نکته ای که وجود دارد آن است که این قبیل لوازم جایگزین تامپون باید در دسترس پزشک باشد تا از آن به جای تامپون استفاده نماید.

هزینه جراحی بینی در مشهد چقدر است ؟

قیمت انجام عمل بینی در شهر مشهد یا حتی دیگر شهر های ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد. در صفحه هزینه عمل بینی در مشهد می توانید از جزئیات آن اطلاع پیدا کنید.

!!  جراحی بینی رایگان  !!

در برخی از کانال ها و همچنین سایت های غیر پزشکی ممکن است با عنوان هایی مانند جراحی بینی رایگان یا مدل رایگان عمل بینی مشاهده می شود که در واقع باید بگوییم که این ها چیزی به جز تبلیغات نمی باشند و حتی در صورتی که جراحی بینی رایگان امکان پذیر نیز باشد قطع به یقیین با نتایج خوبی همراه نخواهد بود.

جراحی بینی در مشهد - دکتر عرفانیان


نظرات

4 2 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
8 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سمانه

سلام اقای دکتر ،خسته نباشید ،من ۴۰روزه عمل کردم حدود ۱۰روزه یک طرف بینیم سمت نوک یک خط یک سانتی گود،شده ،میخوام بدونم دلیلش چیه و چیکار کنم

شیدا

سلام من تقریبا دوماه میشه عمل پلیپ انجام دادم ولی باز سمت چپ بینیم پلیپش برگشته دوباره نیاز به عمل داره یا بادرمان دارویی میشه برطرف کرد؟

مرتضی

یه ماه عمل بینی انجام دادم میشه فین کرد. کلا من از اول نه دردی داشتم و خدا رو شکر ترشحات خونی هم الان ندارم.تا کی میتونم چسب بزنم. چسب رو میتونم فقط شب ها بزنم. چون خارش شدید دارم روی ناحیه چسب، به پهلو میشه خوابید، آیا هنوزم ممکنه فرم بینیم تغییر کنه

ستاره

سلام جراحی بینیم رو پیش شما انجام دادم و خیلی راضیم ممنون

لیلا احمدی

منم جراحی بینی ام رو پیش ایشون انجام دادم تهران زندگی می کنم اما برای عمل مشهد رفتم چون مطمئن بودم از کارشون

ترابی

سلام روزتون بخیر آقای دکتر عرفانیان ببخشید می خواستم بپرسم عمل بینی اقساطی تو مشهد انجام میدید؟ من خلی دوست دارم پیش شما عمل کنم

خدایی

آقای دکتر نظرتون در مورد عمل بینی با دو میلیون تومن چیه من تو مشهد زیاد دیدم از این تبلیغات

عابدی نیا

سلام آقای دکتر من ۵۰ روزه که عمل کردم ولی یکی از پره های بینیم از همون اول ورم داشت و احساس میکنم همش باده ایا بعد ی مدتی این ورم از بین میره و سوال دیگه ام اینه که من الان میتونم برای نوشتن سرم رو پایین بندازم؟