شکستگی بینی

شکستگی بینی یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای تمامی افراد با هر سن و سالی و بیشتر در خردسالان رخ می دهد. دلیل رخ داد این مشکل این است که بینی در مرکز صورت و به شکل برآمده قرار دارد همین مسئله نیز باعث می شود در صورت وارد شدن هر نوع آسیب به صورت در ورزش های پر برخورد ، زمین خوردن  تصادف و نزاع بینی اولین عضوی باشد که آسیب می بیند. اما تنها ظاهر صورت نیست که با رخ داد این اتفاق دچار مشکل می شود بلکه اغلب بیمارانی که با شکسته شدن بینی خود رو به رو می شوند ، علاوه بر اینکه مجبور هستند با تغییر قابل توجهی که در چهره شان به وجود می آید کنار آیند ، ممکن است از نظر تنفسی نیز برایشان مشکل جدی به وجود آید و در آخر نیاز داشته باشند تا تحت جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران قرار گیرند. از آنجایی که این مشکل در خردسالان به وفور رخ می دهد و به دلیل پایین بودن سنشان و عدم همکاری با والدین و پزشکان درمانی صورت نمی پذیرد ممکن است برای خیلی از افراد سوال باشد که آیا می توان بینی که زمان بسیار زیادی از شکسته شدن آن می گذرد را تحت عمل جراحی قرار داد یا خیر؟ برای یافتن پاسخ این سوال و سوالات دیگری که در این زمینه وجود دارد توصیه می کنیم با دکتر عرفانیان بهترین و متبحر ترین جراح بینی مشهد همراه باشید.

 

شکستگی بینی

 

شکسته شدن بینی چه ویژگی همراه دارد؟

علائم و نشانه های شکستگی بینی در کودکان و بزرگسالان وجود دارد که باید به والدین آموزش داده شود. برای اینکه بینی شکسته شده در همان مراحل ابتدایی شکل گیری ، تشخیص و درمان شود نیاز است تا شما با علائمی که در زمان شکسته شدن این عضو رخ می دهد آشنا باشید تا با مراجعه به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی سریعا نسبت به درمان آن اقدام کنید. از جمله علائم و نشانه های که بر اثر بروز این مشکل رخ می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد در ناحیه بینی ، اطراف آن و سینوس ها (اگر درد در این ناحیه ادامه داشت بهتر است حتما به یک جراح بینی خوب و مجرب در مشهد مراجعه کنید. )
 • خونریزی در ناحیه بینی
 • گرفتگی بینی
 • متورم شدن قسمت خارجی و داخلی بینی (علت اصلی بروز این نشانه آسیب دیدن رگ های خونی است پس نیازی به نگرانی جدی نیست)
 • کبودی بینی و دور چشم یا ایجاد حالت چشم راکونی (در چنین مواردی عروق خونی که در اثر شکستگی بینی آسیب دیده اند ، در قالب کبودی دور چشم و اطراف بینی نمایان خواهند شد. )
 • کبودی کاسه چشم
 • آسیب دیدن دندان ها و کبودی فک بالا و پایین
 • کج شدن قابل مشاهده و ملموس تیغه بینی که در چنین مواردی نیاز شدید به جا اندازی بینی مشاهده می شود.
 • بروز اختلال در تنفس طبیعی از طریق بینی
 • شنیدن صدای ضعیف استخوان های شکسته شده در زمان دست زدن به بینی و لمس آن ها
 • تخلیه مخاط از بینی یا آبریزش

علائمی شکستگی بینی که نیاز به درمان فوری پزشکی دارند!!

در کنار موارد فوق که اعلام می دارد بینی شما شکسته شده است و نیاز به درمان دارد ، نشانه های نیز وجود دارد که پروسه درمان را حیاتی تر می کند. از همین رو چنانچه با نشانه های زیر رو به رو شدید سریعا به بهترین جراح بینی مشهد که از تجربه و مهارت بسیار بالایی برخوردار است ، مراجعه کنید.

 • بینی بیمار به شدت خونریزی می کند و متوقف نمی شود.
 • مایع شفافی از بینی خارج می شود.
 • بیمار در تنفس خود دچار مشکل است.
 • بینی شما کج یا بد شکل به نظر می رسد. (بهتر است در صورت مشاهده این مورد به هیچ عنوان دست به شکستگی بینی نزنید و اصلا سعی نکنید تا خودتان بینی را صاف کنید.)
 • چنانچه بیمار بیهوش شده است یا سطح هوشیاری او کاهش پیدا کرده است.

حالا که متوجه شدید بینی شکسته چه علائمی دارد ، این نکته از اهمیت بسیار بالای برخوردار می شود که اگر مشکوک به آسیب سر و گردن هستید برای جلوگیری از بروز آسیب بیشتر از حرکت دادن خود یا بیمار خودداری کنید.

 

شکستگی بینی

 

روش های تشخیص بینی شکسته شده

راه ها و روش های مختلفی برای انجام تشخیص بینی شکسته شده در کودکان و بزرگسالان وجود دارد که در کنار بررسی علائم و نشانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر علائم و نشانه های ذکر شده را در بینی خود یا فرزندتان مشاهده کردید برای تشخیص قطعی آن و یافتن بهترین روش درمان آن به یک پزشک متخصص درمان شکستگی بینی در مشهد مراجعه کنید. دکتر متخصص بینی با استفاده از روش های زیر می تواند شکسته شدن بینی یا عدم بروز شکستگی را تشخیص دهد.

 • معاینات بالینی

بهترین دکتر و متخصص گوش و حلق و بینی  یا جراح بینی با انجام معاینه بالینی و لمس دقیق بینی بیمار در کنار گوش دادن به صدای استخوان ها و غضروف های بینی ، می تواند شکستگی یا ترک خوردگی استخوان و غضروف را تشخیص داده و بنا بر آن تشخیص دهد که چه پروسه درمانی برای شکستگی بینی در مشهد مناسب می باشد. این روش برای کودکان ممکن است کمی دردناک و آزار دهنده باشد چرا که پزشک با استفاده از ابزار مخصوص ، سوراخ های بینی را باز کرده و مورد معاینه و بررسی قرار می دهد. در این مرحله تعیین می شود که چه زمان شما برای انجام جراحی یا جا اندازی بینی مراجعه کنید. لازم به ذکر است از آنجایی که بینی شکسته شده درد بسیار زیادی را برای بیمار به وجود می آورد ، پزشک پیش از انجام معاینه در صورت شدید بودن درد و آسیب وارده برای شما بیحسی موضعی تزریق می کند.

 • عکس رادیولوژی

عکس از بینی می تواند در تشخیص میزان آسیب وارده به بینی به جراح بینی کمک کند. عکس بینی شکسته شده کودک به کمک ابزاری همانند سی تی اسکن و رادیولوژی قابل مشاهده است. همچنین برای تشخیص دقیق تر آن در صورت نیاز پزشک می تواند از روش عکسبرداری با اشعه ایکس نیز استفاده کند.

 

شکستگی بینی - دکتر عرفانیان

 

چگونه شکستگی بینی درمان می شود؟

دکتر جراح می تواند استخوان ها را مجددا تنظیم کند و در صورت لزوم شکل بینی را تغییر دهد. در پاسخ به این سوال که پروسه عمل بینی شکسته چگونه انجام می شود ؟ باید بگویم که جراحی درمانی شکسته شدن بینی به دو صورت باز و بسته به تشخیص پزشک و میزان آسیب وارده به بینی انجام می شود که عمدتا به دلیل اینکه شکسته شدن بینی با آسیب های جدی و شدیدی رو به رو است پزشک برای دسترسی پیدا کردن به ساختمان بینی از روش باز استفاده می کند تا میدان دید وسیع تری برای اعمال تغییرات داشته باشد. اگر شکستگی به تیغه میانی بینی شما آسیب رسانده باشد و باعث شده باشد تیغه سپتوم کج شده و انحراف پیدا کند ، ممکن است احساس کنید تنفس شما مسدود شده یا کمی بینی شما گرفته است که در این صورت ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی برای برطرف کردن مشکل انحراف تیغه میانی انجام شود.

آیا بینی که در گذشته شکسته شده است را می توان بعد از مدت ها جراحی کرد؟

اگر تشخیص پزشک معالج شما این باشد که بینی شما دچار شکستگی شده است دستور می دهد تا برای مدت زمان کوتاهی صبر کنید تا از شدت ورم بینی کاسته شود و پس از آن جا اندازی صورت گیرد. از آنجایی که ممکن است بعد از گذشت این مدت زمان و از بین رفتن علائم و نشانه ها افراد به طور کل پروسه درمان را از یاد ببرند این امکان وجود دارد تا این سوال برای بیماران به وجود اید که آیا شکستگی بینی قدیمی بعد از سال ها قابل درمان است یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگویم بله اما برای انجام عمل بینی نیاز است تا ابتدا بینی دچار شکستگی تحت کنترلی شود و سپس پزشک نسبت به درمان مشکل اقدام نماید. پس اگر شما نیز در کودکی دچار شکسته شدن بینی شده اید و اکنون به فکر درمان مشکلات به وجود آمده بر اثر آن شده افتاده اید بهتر است بدانید که این عمل قابل انجام بوده و در صورتی که توسط یک جراح و متخصص جراحی گوش و حلق و بینی مجرب و متبحر انجام شود با نتایج مطلوب و جذابی همراه است.

 

شکستگی بینی

 

آیا جراحی زیبایی بینی بر روی بینی شکسته شده قابل انجام است؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه جراحی بینی شکسته مطرح است و لازم دانستیم در این قسمت به آن پاسخ دهیم این است که ایا می توان جراحی رینوپلاستی یا زیبایی را همزمان بر روی بینی شکسته انجام داد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم اگر بینی شما به تازگی شکسته شده است نیاز است تا در ابتدا نسبت به درمان شکستگی بینی بپردازید و پس از آن ترمیم بینی و رفع مشکلات موجود نسبت به انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنید. اما چنانچه بینی شما در گذشته شکسته است و اکنون تمایل دارید همزمان با انجام یک عمل به دو هدف  زیبایی و درمانی برسید بله این کار قابل انجام می باشد. اما برای این کار نیز نیاز است تا عمل جراحی پیش روی خود را به دست پزشکی حاذق و مجرب بسپارید تا وی بتواند نتایجی خارق العاده و زیبا را خلق کند.

دکتر عرفانیان یکی از بهترین و متبحر ترین جراحان و متخصصان گوش و حلق و بینی در مشهد هستند که می توانند با تکیه بر دانش ، مهارت و تجربه خود بهترین و خارق العاده ترین نتایج را برای شما عزیزان خلق نمایند. پس اگر در مشهد زندگی می کنید و بر اثر یک تصادف دچار شکستگی بینی شده اید و قصد دارید آن را درمان کنید. می توانند به ایشان مراجعه نمایید. برای مشاهده نمونه کار های ایشان می توانید به گالری ویدیو و تصاویر سایتشان مراجعه فرمایید.

هزینه درمان شکستگی بینی در مشهد

هزینه انجام عمل جراحی بینی شکسته در مشهد یا دیگر شهر های ایران با یک دیگر تفاوت بسیار زیادی ندارد چرا که هزینه نهایی به عوامل مختلفی از قبیل دستمزد جراح ، هزینه کادر درمان و بیمارستان ، هزینه بیهوشی ، آزمایشات ، دارو ها و غیره بستگی دارد. لازم به ذکر است در صورتی که در حین معاینه و درمان پزشک متوجه شود که بیمار نیاز به پیوند استخوان یا گرافت گذاری دارد ممکن است هزینه آن نیز افزایش پیدا کند. از همین رو برای آگاهی پیدا کردن در رابطه با این موضوع و هزینه های نهایی که باید پرداخت کنید بهتر است ابتدا یک جراح رینوپلاستی مجرب و متخصص را برای عمل زیبایی خود در شهر محل سکونتتان پیدا کنید و پس از آن با مراجعه حضوری به ایشان در رابطه با این موضوع مشورت کنید. در زمان مراجعه به بهترین جراح شکستگی بینی مشهد شما می توانید هر نوع سوالی که در رابطه با مشکل خود دارید با او مطرح کنید و از او در رابطه با تغییراتی که قرار است بر روی بینی شما اعمال شود ، سختی و میزان موفقیت نتیجه عمل سوال بپرسید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها